przejdź do treści

28 stycznia, Warszawa | Old Timers w Swing Clubie (jeszcze na ul. Świętojerskiej 5/7)

Laureaci Złotej Tarki i Złotej Płyty oraz plebiscytu „Jazz Forum” na najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w Polsce.

Old Timers Fot. Materiały prasowe

OLD TIMERS
Swing Club

Kup bilet

28 stycznia 2019 r. (Pn) 19:00 | Warszawa, siedziba Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7

OLD TIMERS

Mark Shepherd /trąbka/
Zbigniew Konopczyński /puzon/
Janusz Kwiecień /klarnet/
Paweł Tartanus /banjo,vocal/
Wojciech Kamiński /fortepian/
Andrzej Zielak /kontrabas/
Bogdan Kulik /perkusja/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

OLD TIMERS jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Złotej Tarki – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jambore.  Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym i jak dotąd jedynym, trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następne lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie.

Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie, gdzie nie występowałby zespół OLD TIMERS . W 1975 r. zespołowi została wręczona Złota Płyta Polskich Nagrań za album Old Timers with Sandy Brown. W 1980 roku zespół odbył wielomiesięczne tournee po krajach byłego ZSRR pod nazwą Gwiazdy Jazzu oraz uczestniczył w festiwalu Jazz Yatra w Bombaju i Kalkucie.

Prezentowany niezmiennie wysoki poziom artystyczny zaowocował wspólnymi występami i nagraniami płytowymi
z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, wśród których byli: Sandy Brown, Beryl Bryden, Wild Bill Davison, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nkolas, Benny Waters i inni

Poza występami scenicznymi wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów jak: Był jazz, Va Bank czy Seksmisja. OLD TIMERS uczestniczył także w realizacji spektaklu Opera za trzy grosze w Warszawskim Teatrze Ateneum oraz w licznych programach telewizyjnych. W ponad 40-letniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy. W kwietniu 2006 roku zespół nagrał płytę Swing Thad Music, która została dołączona do listopadowego wydania „Jazz Forum”. Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” OLD TIMERS został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Piotr Mazur (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 586 42 35.


Bilety: 25 zł

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl