przejdź do treści

25 lutego, Warszawa | Warszawska Orkiestra Sentymentalna, SWING CLUB

Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna podczas koncertu fot. K. Majewska

SWING CLUB

Warszawa | Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

25 lutego 2019 r. (Pn) 19:00

Wykonawcy:

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Gabriela Mościcka /śpiew, akordeon/

Lena Nowak /klarnet, śpiew/

Kazimierz Nitkiewicz /trąbka/

Krzysztof Baranowski /mandolina, gitara/

Mateusz Kowalski /perkusjonalia, śpiew/

Jakub Fedak /wibrafon/

Łukasz Owczynnikow /kontrabas/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

Warszawska Orkiestra Sentymentalna – to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na festiwalu drugiego Programu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu Umówmy się na dziś.
W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę Tańcz mój złoty, poświęconą muzyce tanecznej. W grudniu tego samego roku ukazał się Śpiewnik kolędowy, w którym obok powszechnie znanych kolęd znajdują się te, które dziś można znaleźć jedynie w starych kantyczkach czy płytach winylowych. W listopadzie 2018 roku wydana została płyta Płyń Wisełko opowiadająca o codzienności ułanów, ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości i poczuciu humoru.

Bezpłatne wejściówki na koncert będzie można nabyć w punkcie informacyjnym MIK (ul. Elektoralna 12) od 1 lutego 2019 od godziny 11:00. Jedna osoba może uzyskać max. 2 wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

Dodatkowe informacje na temat dystrybucji wejściówek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 783 708 380

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

zdjęcie z koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej fot. Karolina Majewska

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl