przejdź do treści

do 15 marca, Warszawa | Katarzyna Sobczuk "La vie est belle"

Zobaczycie sklejone pudełka i filmy bardzo złej jakości, rzeczy zagadkowe, destrukcyjne i hipnotyczne. 

image4 min

Katarzyna Sobczuk

La vie est belle

Wernisaż: 15 lutego 2019 r. (Pt), 18:00

wystawa czynna: 16 lutego – 15 marca

Na wystawie La vie est belle znajdą się dwa obiekty i kilka filmów. Pokaz pod tym tytułem zrobił Thierry – bohater filmu Banksy’ego Wyjście przez sklep z pamiątkami, który był nikim oraz wielkim artystą naraz.

Na wystawie pokażę: Uniwersalne Biennale Sztuki, sceny z samowolnego Szpitala Psychiatrycznego (Asylum – cykl poświęcony rodzicom nastolatków), kilka fantazji o sztuce i o Vernonie Subutexie, a z rzeczy realnych – Pałac Bibliotek, a być może – Cud Świętego Januarego, jeśli szczęśliwie wróci z Krakowa. Zobaczycie sklejone pudełka i filmy bardzo złej jakości, rzeczy zagadkowe, destrukcyjne i hipnotyczne.

                                                                                           (Katarzyna Sobczuk)

Katarzyna Sobczuk, ur. w Warszawie; filozof, absolwentka Szkoły Sztuki w Warszawie. W 2004 roku obroniła doktorat pt. Filozoficzne aspekty relacji podobieństwa w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książki O dziwnych uczuciach (pod pseudonimem Karolina Gordon). Przez lata pracowała jako nauczyciel akademicki, obecnie zajmuje się rzeźbą z papieru i instalacją. Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in. Pejzaż Południa (Warszawa 2007), Wakacje z duchami (Kraków 2008), Sprawy Prywatne (Wrocław 2010), common id-eas (Indonezja 2018), 12 artisti polacchi e i nuovi tempi, oraz indywidualnych: Domki (2006, Kraków),  Skupienie i einezram (2017 Kraków).

image1 min

Koordynator/kontakt: Agnieszka Rogóz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 620 78 72

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl