przejdź do treści

25 marca, Warszawa | SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET, Swing Club

Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. 

SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET

Swing Club

Warszawa | Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

25 marca (Pn)  19:00

Bilety: 25 zł

kup bilet

Wykonawcy:

SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET

Siergiej Wowkotrub /skrzypce/

Sebastian Ruciński /gitara/

Tomasz Wójcik /gitara/

Piotr Górka /kontrabas/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

GYPSY SWING QUARTET został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Lider współpracował m.in. z „Jazz Band Ball Orchestra”, "Hot D'Jazz Trio", „Five O’Clock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche – Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą:  Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół z sukcesami koncertował na wielu festiwalach zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburu, Francji, Czechach.

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współfinansowanie: STOART

stoart male dociete

petla indukcyjna Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w  rzędzie 2.

GYPSY SWING QUARTET

 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl