przejdź do treści

Malowane lato 2019 - ruszają zapisy!

Malowane lato 2019

Ruszają zapisy do projektu Malowane lato 2019. Zapraszamy gminne biblioteki kultury, ośrodki kultury, szkoły podstawowe, stowarzyszenia, urzędy miasta i gminy do uczestnictwa w projekcie. Przystąpienie do projektu odbywa się według kolejności zgłoszeń przy spełnieniu wszystkich warunków uczestnictwa.

Malowane Lato to projekt animacyjno-edukacyjny. Organizowany jest już od kilku lat w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego.

Podstawą projektu są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży organizowane  w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień). Projekt obejmuje swym zasięgiem zazwyczaj 10 miejscowości; korzysta z niego ok. 600 uczestników.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wyłonioną z lokalnej społeczności, są to pedagodzy, artyści lub instruktorzy mający już doświadczenie w prowadzeniu podobnego typu zajęć. Warsztaty z założenia odbywają się w okresie wakacyjnym w miesiącach: lipiec, sierpień. Dokładne terminy warsztatów, ustalane są indywidualnie dla poszczególnych miejscowości uczestniczących w projekcie, w uzgodnieniu ze współorganizatorami i prowadzącymi. Zajęcia zazwyczaj trwają przez dwa tygodnie, trzy razy w tygodniu po minimum 4 godziny dziennie. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami, odbywają się one w grupach nieprzekraczających 20 uczestników.

W ramach zajęć młodzież poznaje tradycyjne oraz nowe  nietypowe techniki plastyczne. Efektem warsztatów są prace plastyczne prezentowane później na lokalnych wystawach końcowych, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych dla uczestników oraz miejscowej społeczności.

Na zakończenie cyklu warsztatów, prowadzący wybierają pięć najlepszych prac z danej miejscowości. Prace te stanowią zestaw ok. 50 prac, eksponowanych w Mazowieckim Instytucie Kultury. Jednocześnie powołana zostaje komisja, która z utworzonej kolekcji wybiera najlepsze prace danej edycji. Prace te zostają uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.
Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe.

Projekt Malowane Lato zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas gali prezentowana jest wystawa z najlepszymi pracami, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia koncert.

malowane Lato

Koordynator: Paulina Czajor te. 2222 586 42 10

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl