przejdź do treści

11 MAJA, Izabelin | RB DIXIE FIVE Swing Club na Mazowszu

11 MAJA (sob.) 18:00

RB DIXIE FIVE

Swing Club na Mazowszu

Izabelin| Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21

wykonawcy:
RB DIXIE FIVE

Roman Bartnicki – suzafon

Dominik Mietła – trąbka

Janusz Witko – klarnet, saksofon sopranowy, tenorowy

Dymitr Markiewicz – puzon

Wiktor Zydroń – banjo.

 

Adam Ferch – prowadzenie koncertu

RB Dixie Five844 min

W 2019 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje czwartą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak dotychczas projekt nawiązuje bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców.

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing, do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club – Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Centrum Kultury Izabelin należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2019 roku w ramach cyklu planowane są w Izabelinie 4 koncerty.

Pierwszy w tym roku koncert odbędzie się 11 maja br. Z programem w stylu nowoorleańskim wystąpi RB Dixie Five.

RB DIXIE FIVE – założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę – Romana Bartnickiego. Zespół wykonuje muzykę w stylu nowoorleańskim, tzn. w typowym dla Nowego Orleanu i tamtejszych ulicznych parad składzie instrumentalnym: Roman Bartnicki – suzafon, Dymitr Markiewicz – puzon, Janusz Witko – klarnet, Dominik Mietła – trąbka, Roman Zydroń – banjo.

Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez artystów, których kariery muzyczne miały początki w Nowym Orleanie, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.

Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni.
Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad w Nowym Orleanie (dwukrotny pobyt leadera w Nowym Orleanie). Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie – Old Jazz Meeting: Złota Tarka 2015.

Bilety: 20 zł

 

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin, Grzegorz Nowicki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 752 68 17

Współfinansujący: Związek Artystów Wykonawców STOART

stoart male dociete

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl