przejdź do treści

18-19 MAJA, Grodno | XXI Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej Malwy

Związek Polaków na Białorusi przy wsparciu finansowym Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” już po raz kolejny organizuje Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej Malwy, w którym weźmie udział utalentowana młodzież z całej Białorusi. Festiwal jest skierowany do miłośników polskiej piosenki w wieku od 16 do 35 lat i służy promocji polskiej piosenki wysokiej rangi artystycznej. Uczestnicy zgłaszają się w wybranych przez siebie kategoriach konkursu.

Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej Malwy

  • Kategoria ogólna:

solista podczas Festiwalu prezentuje dwa dowolne utwory polskich twórców w języku polskim, kwalifikujące się do piosenki estradowej. Mile widziana jest piosenka autorska.

  • Kategoria specjalna:

Solista lub grupa wokalna wykonują jedną piosenkę wybranego przez siebie wykonawcy: Czesława Niemena lub Anny German.

Podczas Festiwalu organizowane są zajęcia warsztatowe, konkurs, występy gościnne Laureatów Festiwalu z lat ubiegłych. Partnerem Festiwalu od wielu lat jest Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, od 2018 roku zaprosiliśmy do współpracy Mazowiecki Instytut Kultury. Nasi Partnerzy będą pomagać nam w przeprowadzeniu Warsztatów wokalnych oraz zasiadać w Jury.

Festiwal Malwy

Festiwal cieszy się powodzeniem nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród rodziców i nauczycieli, którzy bardzo chętnie pomagają w przygotowaniach. Śpiewając, rozwijamy wrażliwość na piękno, a z piosenką żyć, pracować
i pokonywać różnego rodzaju trudności jest o wiele łatwiej.

XXI Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej Malwy odbędzie się w dn. 18-19 maja br. w Grodnie.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl