przejdź do treści

Do 27 WRZEŚNIA, Warszawa | Anna Michniewicz W pionie i w poziomie. Tkanina, GALERIA TEST

Anna Michniewicz W pionie i w poziomie. Tkanina

Wernisaż: 28 sierpnia (śr.)  19:00

29 sierpnia – 27 września

A. Michniewicz cyk blachy 04 60x140cm tech wlasna 2019 min

Anna Michniewicz studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (Pracownia Tadeusza Dominika) i Tkaniny Artystycznej (Pracownia Wojciecha Sadleya). Dyplom z Wyróżnieniem (Tkanina) otrzymała w 1978 roku. Uprawiane dziedziny sztuki to tkanina artystyczna oraz malarstwo ścienne.
Prace, które pokaże w Galerii Test, są kontynuacją rozważań na temat wzajemnych relacji przestrzeni i materii. Pojawiający się w jej twórczości wątek destrukcji będą reprezentować tym razem śniedziejące cynkowe blachy. Zestawia je z ulotnymi fakturami przejrzystych fizelin, tworząc w ten sposób zaskakujące, nieoczywiste przestrzenie. Symbolicznym nawiązaniem do tkaniny będzie użycie szpulek i kłębków nici (bazy na której powstają wszelkie materie tkackie). Będzie to trzeci pokaz prac Anny Michniewicz w Galerii Test (pierwszy – 1992, drugi – 2009).

A Michniewicz klebki 20x20x20cmtech wlasna 2017 min

Koordynator/kontakt: Apoloniusz Węgłowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 622 66 83

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl