przejdź do treści

Wyniki Przesłuchania w MIK 12 i 13 PAŹDZIERNIKA | I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

W dniu 12 października 2019 roku jury w składzie:

Jacek BONIECKI - przewodniczący jury

Mara POMIANOWSKA

Anna BYSTROŃ-JAJKIEWICZ

Mirosław ZIOMEK

Piotr MAZUR

po przesłuchaniu solistów I etapu w Województwie Mazowieckim w dwóch kategoriach wiekowych jury podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:

I Kategoria wiekowa: 9-14 lat

Miejsce I  (ex aequo)          Aleksander ISAJEW i Julia KOŁODZIEJAK

Miejsce II  (ex aequo)         Halszka REMBOWSKA i Julia SZARLIŃSKA

Miejsce III   (ex aequo)       Aleksandra ŁĘCKA i Alicja ZAWADZKA

Wyróżnienie: Paweł DREWNOWSKI, Szymon GŁOWACKI, Michał POLICHT

II Kategoria wiekowa: 15-19 lat

Miejsce I        Karolina JĘDRZEJEWSKA

Miejsce II       Gabriela KALINOWSKA

Miejsce III      Natasza PTAK, Zuzanna FIJAK, Dominik JÓZUK

Wyróżnienie Olga SOBOLEWSKA, Marta ŻAK

W dniu 13 października 2019 roku jury w składzie:

Jacek BONIECKI - przewodniczący jury

Mara POMIANOWSKA

Anna BYSTROŃ-JAJKIEWICZ

Mirosław ZIOMEK

Piotr MAZUR

po przesłuchaniu solistów I etapu w Województwie Mazowieckim w dwóch kategoriach wiekowych jury podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:

III Kategoria wiekowa: 20-25 lat

Miejsce I        Iryna PROTAS

Miejsce II       nie przyznano

Miejsce III     Bartłomiej KOWALSKI

Wyróżnienie Paweł KSIĄŻEK

IV Kategoria wiekowa: 26+

Miejsce I        Olga WIECHNIK-GROMYSZ

Miejsce II       Tomasz JEŻEWSKI, Katarzyna Ewa MOSKAL

Miejsce III     Magdalena BUCZEK, Anna MITURA

Wyróżnienie: Justyna WINCZEWSKA, Barbara PANAS, Janusz SOBOLEWSKI

 

Relacja w Kurierze Mazowieckim>>

LISTA UCZESTNIKÓW
I etapu przesłuchań
(Województwo Mazowieckie)

12 października 2019

Kategoria I 9 – 14 lat

CIOSEK Lena
CYPS albo Zyps Nel
CZUBACKA Nadia
DĄBROWSKA Natalia
DREWNOWSKI Paweł
DZIEKAN Maja
GŁOWACKI Szymon
ISAJEW Aleksander
JACKIEWICZ Bartosz
KAMIŃSKA Kamila
KLIMASIŃSKA Magdalena
KOŁODZIEJAK Julia
KOWALSKA Nadia
KRAWCZYK Natalia
KUNICKA Paulina
KUZAK Weronika
LASKOWSKA Alicja
LISTWON Amelia
LUBIENIECKA-MAJEWSKA Tola
ŁĘCKA Aleksandra
ŁOBODA Hanna
MAJEWSKA Wiktoria Teresa
MALEC Magdalena
MATUSZEWSKA Barbara
MIKLASZEWSKA Antonina
MOŹDZIERZ Weronika
PASICHNA Alisa
PIORUN Wiktoria
POLICHT Michał
POSZYTEK Aleksandra
RADOMSKI Mateusz
RATAJCZYK Weronika
REMBOWSKA Halszka
RYBCZYŃSKA Antonina
SAWICKA Zofia
SAWICKI Stanisław
SIENKIEWICZ Magda
SIPORSKA Julia
SITKIEWICZ Mariusz
SMAGA Wiktoria
STRZAŁKOWSKA Kaja
SZARLIŃSKA Julia
SZULCZYK Małgorzata
TOMCZYK Katarzyna
WALENDOWICZ Wiktoria
WIĘCLEWSKA Anna
WOJDAT Amelia
WYDRA Gabriela
ZAWADZKA Alicja

Kategoria II 15 – 19 lat

PTAK Hanna
PTAK Natasza
ADAMIAK Agnieszka
ADAMIAK Maja
BRYLSKA Aleksandra
CELIŃSKA-MYSŁAW Gabriela
CIECIERSKA Maria
FIJAK Zuzanna
GESCHÉ Klara
GÓRNICKA Julia
JĘDRZEJEWSKA Karolina
JÓZIUK Dominik
KALINOWSKA Gabriela
KRESOWSKA Justyna
LIS Weronika
MAZUROWSKA Katarzyna
SKUZA Julia
SOBOLEWSKA Olga
STAROMŁYŃSKA Julia
WACHOWSKA Lena
WICHOWSKA Jagoda
WIECZOREK Jakub
ŻAK Marta

13 października 2019

Kategoria III 20 – 25 lat

AMROZIAK Mariusz
CIECIERSKA Alicja
KOŁTUN Gabriela
KOWALSKI Bartłomiej
KOZŁOWSKA Katarzyna
KSIĄŻEK Paweł
KURASIEWICZ Aleksandra
LELEŃ Daria
MAJEK Marta
PŁAWIŃSKI Stefan
PROTAS Iryna

Kategoria IV 26+

WINCZEWSKA Justyna
BIENIASZ Anna
BIEŃKOWSKI Rafał
BUCZEK Magdalena
CZARNIAK Anna
DYBOWSKA Aleksandra
GAŃKO Małgorzata
JANICKI Michał
JAWOROWSKA Diana
JEŻEWSKI Tomasz
KAMIŃSKA Vira
KULIK Klaudia
ŁAŃCUCKA Sylwia
ŁUSZCZYNA-NOWICKA Karolina
MITURA Anna
MOSKAL Katarzyna Ewa
NIEDŹWIEDŹ Adriana
NIEZBECKI Krzysztof
PANAS Barbara
PIĘTKA Angelika
SOBIESKA-MAJROWSKA Julia
SOBOLEWSKI Janusz
SZUBA Joanna
URBAŃSKI Daniel Kamil
WEISSNER Joanna
WIECHNIK-GROMYSZ Olga

Patronem zmagań konkursowych jest legendarny solista Zespołu „Mazowsze" Stanisław Jopek, a w programie Konkursu znajdą się utwory z repertuaru Zespołu.

I Etap przesłuchań odbędzie się w 16 instytucjach partnerskich w całej Polsce.

Zwycięzcy rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni do II Etapu, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.

Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”.

Zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi.

I Nagroda – 6 000 zł

II Nagroda – 4 000 zł

III Nagroda – 2 000 zł

W regulaminie przewidziano także dodatkowe wyróżnienia: występ podczas Koncertu Galowego z udziałem orkiestry, baletu i chóru Zespołu „Mazowsze”, udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Zespół „Mazowsze”, Nagrodę Publiczności oraz nagrody pozaregulaminowe.

Pierwszy etap przesłuchań odbędzie się w siedzibach Partnerów Regionalnych. Drugi etap konkursu zakończy się Koncertem Galowym i odbędzie się w dniach 23-26 października 2019 r. W ramach przesłuchań drugiego etapu 25 października 2019 r. odbędą się warsztaty artystyczne oraz próba do Koncertu Galowego.

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie osoby uzdolnione wokalnie.

Termin zgłoszeń: 9 PAŹDZIERNIKA 2019 roku.

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategorie wiekowe:

  1.   9 – 14 lat
  2. 15 – 19 lat
  3. 20 – 25 lat
  4. 26+

Przesłuchania I etapu:

12 i 13 października 2019 roku

Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

Warszawa

Szczegóły na: www.mazowsze.waw.pl zakładka konkurs.

Mazowsze Konkurs Stanisława Jopka plakat

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl