przejdź do treści

5 SIERPNIA – 13 WRZEŚNIA, Warszawa | Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje

Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje

5 sierpnia – 13 września

 844 relacje min

Kategoria odbiorcy i jego możliwości wchodzenia w kontakt z dziełem są jednym z ważniejszych tematów podejmowanych przez sztukę nowych mediów i sztukę interaktywną. Zmiany, jakie dokonały się w sposobie komunikacji artysty z odbiorcą, są nadal niezrozumiane przez odbiorcę sztuki.

Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje skupia się na prezentacji sztuki najnowszej w sposób przyjazny dla widza, formułując klarowny i przejrzysty komunikat, skierowany do szerokiego grona odbiorców, jednocześnie podejmując temat funkcji odbiorcy we współczesnej sztuce. Sztuka interaktywna oraz sztuka nowych mediów dają współczesnemu artyście nowe narzędzia komunikacji z odbiorcą. Następuje przesunięcie akcentów z przekazywania idei na stworzenie przestrzeni dialogu.

W założeniu Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje ma wychodzić naprzeciw stereotypom i barierom, które posiada odbiorca sztuki, kreując wyżej wspomnianą przestrzeń dialogu, tak by nie dyskryminować żadnej z grup. Charakter interaktywny sztuki najnowszej jest o tyle pomocny, że daje możliwość ukazania różnych strategii komunikacji i różnych ról, jakie przyjmuje widz w kontakcie ze sztuką nowych mediów (i nie tylko).

Kuratorzy: Małgorzata Miśkowiec, Karol Szafraniec

 

Koordynator/kontakt: Milena Stryjewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 19

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl