przejdź do treści

25 SIERPNIA, Warszawa | Spacer botaniczny po Ogrodzie Saskim - Jak ugryźć las? W ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje.

Spacer botaniczny po Ogrodzie Saskim z cyklu „Jak ugryźć las?” w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje.

25 sierpnia 2019 r. 11:00

Zbiórka w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12

Pełny PROGRAM Festiwalu>>

spacer botaniczny

Spacer botaniczny po Ogrodzie Saskim z cyklu „Jak ugryźć las?”

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie dzikie dary natury kryje w sobie Ogród Saski? Czy rośliny, które mijamy na co dzień, spacerując po parku, są jadalne? A może mają wyjątkowe właściwości zdrowotne? Hanna Michoń zabierze nas na wędrówkę po Ogrodzie Saskim, podczas której pokaże na przykładach całą  paletę możliwości jakie daje nam natura. Oferta, dla każdego, kto potrzebuje bliskiego kontaktu z naturą! Prowadząca przekaże nam również specjalnie przygotowane karty z opisem jadalnych roślin i możliwościami ich wykorzystania w życiu codziennym.

Spacer w plenerze zostanie poprzedzony krótkim oprowadzaniem po wystawie Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje, w ramach którego odbywa się spacer po Parku Saskim.

Zbiórka w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12

Termin spaceru: 25 sierpnia 2019 r. godz. 11.00

Ilość uczestników: 15

Wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych – dzieci pod opieką opiekunów.

Zapisy na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tytule maila proszę podać : Jak ugryźć las?, w treści maila imię i nazwiskoJ

Prowadząca:

Hanna Michoń - Absolwentka studiów na kierunku leśnictwo (SGGW). Od kwietnia 2015 r. związana z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Dział Edukacji Muzealnej oraz Dział Rekonstrukcji Historycznej), gdzie regularnie prowadzi zajęcia poświęcone nauce rozpoznawania i współczesnym możliwościom wykorzystania dzikich roślin jadalnych, jak również zastosowaniu tych gatunków pod względem kulinarnym i leczniczym w XVII-wiecznej Polsce. Od 2016 roku do chwili obecnej we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje w Ełku cykl spotkań zielarskich. Autorka bloga „Jak ugryźć las?” (www.jak-ugryzc-las.pl). Miłośniczka ciast z kwiatami i jedzenia liści prosto z krzaka.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest (Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa),
  2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji wolontariatu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b, e ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 miesięcy.
  6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. podanie danych osobowych jest obligatoryjne na mocy przepisu prawa w pozostałym zakresie jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować odmową podjęcia współpracy przez Administratora.

Koordynator: Milena Stryjewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 19. 

Projekt w całości finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl