przejdź do treści

14 i 15 WRZEŚNIA, Warszawa | Smykofonia – koncerty dla melomaluszków

Smykofonia Fot. Małgorzata Kalicińska Mazowiecki Instytut KulturySMYKOFONIA – koncerty dla melomaluszków

7 i 8 | 14 i 15 WRZEŚNIA 2019 r. (So, Nd) | Mazowiecki Instytut Kultury

10:00 – koncert dla niemowląt
11:15 – koncert dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat
12:30 – koncert dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat

7 i 8 WRZEŚNIA 

Funiculì funiculà

Nie chcecie rezygnować z wakacyjnego słońca? Wybierzmy się razem do gorącej Italii, rodzinnego kraju Vivaldiego, Rossiniego, Verdiego, Paganiniego…. Zapraszamy dzieci i rodziców na koncert złożony z utworów muzycznych włoskich kompozytorów różnych epok. Nie zabraknie wspólnych zabaw i śpiewu. Zanucimy znane pieśni neapolitańskie m.in. tytułową Funiculì funiculà, napisaną w 1880 roku z okazji inauguracji kolei linowo-terenowej ( wł. funicolare), prowadzącej na szczyt Wezuwiusza. Utrzymana w rytmie włoskiej taranteli zachęci nas do klaskania i tańczenia.

WYKONAWCY
Marta Ustyniak- Babińska – sopran
Borys Biniecki – klarnet
Artur Pilch – fortepian
Adriana Wdziękońska – prowadzenie

14 i 15 WRZEŚNIA I like Moniuszko 

Znany głównie jako kompozytor oper Straszny dwór i Halka oraz pieśni Śpiewnika domowego Stanisław Moniuszko był też człowiekiem niezwykle rodzinnym i ciepło nastawionym do ludzi. Jego pieśni i lubiane melodie zagrzewały polskie ogniska domowe, chowały się przy nich dzieci. My też pobawimy się muzyką Pana Stanisława, zagramy ją po swojemu, wesoło zaśpiewamy i zatańczymy. WYKONAWCY
Agnieszka Kadłubowska – sopran
Szymon Telecki – skrzypce
Agnieszka Kiljan – wiolonczela
Eugenia Kwon-Kominek – fortepian
Jolanta Szyndler-Linette – instrumenty perkusyjne
Violetta Łabanow-Jastrząb – prowadzenie

Smykofonia to sezon koncertowy przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, ciociach i wujkach, pod hasłem: "Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!"

Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestniczenie w zdarzeniach muzycznych są motorem działania dla nas i wielu renomowanych instytucji muzycznych w Europie i Ameryce Północnej, które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych. Bezpośrednią inspiracją Smykofonii jest cykl Chamber Tots (Kameralne Maluchy), organizowany przez słynną Wigmore Hall w Londynie.

Informacje o biletach na www.smykofonia.pl

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Organizator: Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich, www.smykofonia.pl

Współorganizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynatorzy z MIK:
     Małgorzata Kalicińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 27
     Sabina Pracka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 49.

Smykofonia Fot. Materiały promocyjne Mazowiecki Instytut Kultury

Smykofonia Fot. Materiały promocyjne Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl