przejdź do treści

Polecamy- 13 - 14 WRZEŚNIA | pachnąca wystawa dostępna dla niepełnosprawnych. Galeria Apteka Sztuki– Zapach Sztuki / Duftart–Synestezja Justyny Neyman

Zasłonimy Ci oczy. Oprowadzimy po galerii. Kieruj się zapachem - inne zmysły uruchomisz później.

Wernisaż: 12 września 2019 19:00

Wszystkie prace będzie można, nie tylko obejrzeć, ale też poczuć 

Wystawa czynna:  13 - 14 września 2019
Miejsce: Galeria Apteka Sztuki, Al. Wyzwolenia 3/5, Warszawa godz. otwarcia: Pn. – Pt. 10 – 17:00

Galeria Apteka Sztuki ma przyjemność zaprosić na unikalną na skalę europejską „pachnącą wystawę” – Zapach Sztuki | Duftart–Synestezja Justyny Neyman. Urodzona w Warszawie artystka, absolwentka warszawskiej ASP, Wydziału Grafiki, w Pracowni Ilustracji prof. Janusza Stannego to pionierka w „pokazywaniu zapachów”.
Poza całą sferą wizualną oraz atrakcyjnością jednoczesnej ekspozycji prac malarskich i zapachów, do których powstały (odpowiedni zapach przy konkretnym “portrecie”), zaangażowanie obu zmysłów wzbudza zainteresowanie od strony naukowej – komórki odpowiedzialne za odbiór wrażeń węchowych są rozsiane po całym mózgu, dzięki czemu zapach odbierany i kojarzony jest praktycznie bez udziału świadomości.
Wystawa adresowana jest również do osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Artystka nie bez powodu zdecydowała się na współpracę z Galerią Apteka Sztuki – wspólny cel to zwiększenie otwartości na potrzeby osób z niepełnosprawnością – w tym wypadku – wzrokową.
Zależy nam na zwiększeniu świadomości na temat dysfunkcji wzroku oraz stworzeniu wydarzenia, z którego będą mogły skorzystać osoby niewidome.

neyman zaproszenie

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl