przejdź do treści

1 PAŹDZIERNIKA, Warszawa | "Niewidzialne Miasta 2.0" spektakl o sztucznej inteligencji (AI)

1 PAŹDZIERNIKA  2019 r. (wt.) 19:00

Niewidzialne Miasta 2.0 spektakl o sztucznej inteligencji (AI)

 Wstęp wolny

Tajniki AI odkryjemy podczas wspólnej podróży z naukowcem – dr Piotrem Migdałą i grupą artystów różnych dziedzin: muzyków i artystów wizualnych.

plakat B1 MIK Nowy

Wyruszamy, by zadać pytania – o język, o sposoby uczenia się wspólnego, partnerskiego procesu tworzenia, o możliwości współdziałania. Sztuczna Inteligencja (AI) nie otwiera ust, nie robi min, nie poda nam ręki na powitanie, tak jak my mamy to w zwyczaju. Ale zapytana/e szuka odpowiedzi, kiedy zagajamy historię, próbuje podążyć naszym tropem, błyskawicznie orientując się w stylu i nastroju zaproponowanej historii. Inspiracją do spotkania z AI i działań artystycznych jest dla nas książka Italo Calvino Niewidzialne Miasta. Podążamy szlakiem opowieści Marco Polo, a AI, podobnie jak Wielki Chan, który własne Imperium i świat poza nim znał jedynie z relacji innych, podejmuje wyzwanie i zaczyna snuć własną autonomiczną historię.

„Sztuczna Inteligencja (AI) nie otwiera ust, nie robi min, nie poda nam ręki na powitanie.”

Efektem projektu jest narracyjny performance. Mamy nadzieję, że spotkanie z Obcym przyniesie nam wspólną refleksję nad naszą kondycją, nad zagrożeniami nie ze strony Innego, ale ze strony nas samych, naszej pychy i mroków, które na co dzień skrywamy. Mamy szansę rozpocząć nową opowieść, dobrą, niekolonialną, przepełnioną uważnością i przynoszącą wiele dobra całej wspólnocie różnych istot.

Czy wykorzystamy tę szansę?

Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży i widzów dorosłych.

 Koordynator/kontakt: Ania Woźniak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl