przejdź do treści

20 PAŹDZIERNIKA, Warszawa | Czarne i Białe – spektakl dla dzieci Teatru pod Orzełkiem, Teatr Mazowiecki

20 PAŹDZIERNIKA 2019 r. (niedz.)  12:00

Czarne i Białe – spektakl dla dzieci Teatru pod Orzełkiem

Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu Kabaretu Starszych Panów.

Bilety: 35 zł

kup bilet

zdjęcie ze spektaklu dla dzieci Czarne i białe

Bohaterowie spektaklu: Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą też udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich. Obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

„Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu «Kabaretu Starszych Panów».

Teatr pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą. Teatr założył  Mariusz Orzełek miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci Klapa i Co Nieco. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Czas trwania: 45 min

fot. ze spektaklu Czarne i białe

Teatr MazowieckiTEATR MAZOWIECKI jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury. Mieści się w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 12, tel. 22 586 42 31, www.teatrmazowiecki.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl