przejdź do treści

17,22 PAŹDZIERNIKA, Warszawa | NOWE FORMY TEATRU - Inauguracja projektu

Olga Tokarczuk

8, 17, 22 PAŹDZIERNIKA

NOWE FORMY TEATRU

Wstęp wolny: wejściówki do odebrania w kasie

8 PAŹDZIERNIKA (wt.) 19:00

NOWE FORMY TEATRU – Inauguracja projektu

Startuje projekt Nowe Formy Teatru, który jest próbą stworzenia przestrzeni fermentu twórczego.

To też dobre miejsce do swobodnego poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu w niełatwej, złożonej rzeczywistości, której jesteśmy uczestnikami. Realizatorzy projektu mają także na celu zaproszenie widowni do wspólnego, uważnego studiowania świata. Po co? – Żeby móc go zrozumieć i oswoić.

„Nowe Formy Teatru” miejsce swobodnego poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu w niełatwej, złożonej rzeczywistości”.

Inaugurację projektu rozpocznie wykład napisany specjalnie na tę okazję przez Olgę Tokarczuk pt. Bezradność narracyjna. Nowa dolegliwość ludzkości? Następnie odbędzie się rozmowa z udziałem zaproszonych reżyserów teatralnych i filmowych.

17 PAŹDZIERNIKA (czw.)  19:00

Pokaz prac projektu badawczego Wearable Theatre z Saint Pölten University of Applied Sciences w Austrii, spotkanie z liderem projektu prof. Markusem Wintersbergerem, artystą nowych mediów i mediów eksperymentalnych.

„Internet jako kanał komunikacyjny stanowi odpowiedź na różne dylematy teatrów”.

Wstęp wolny

22 PAŹDZIERNIKA (wt.)  19:00

Czytanie listów  Stanisława Lema

Czytanie performatywne  korespondencji S. Lema, spotkanie z prof. Jackiem Orłowskim, założycielem Instytutu Teatralnego im. M. Hertza w Łodzi, wokół książki 21 lekcji na XXI wiek Y. N. Harariego.

«21 lekcji na XXI wiek» to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Autor omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy”.

 Profesor Orłowski jest wykładowcą Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej (PWSFTviT) im. L. Schillera w Łodzi oraz wykładowcą Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie; był również dziekanem tego wydziału w latach 2008–2012.

Wstęp wolny

 Koordynator/kontakt: Krzysztof Popiołek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plansza logotypów min

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl