przejdź do treści

25 LISTOPADA, Warszawa | "Piosenki absolutnie prześliczne" Swing Club

Wszystkie piosenki to w zasadzie przeboje, hity, znane powszechnie z radia, telewizji, estrady czy artystycznych piwnic i kabaretów.

fot. Maciej Jaźwiecki

25 LISTOPADA (pn.)  19:00

Piosenki absolutnie prześliczne

Swing Club

Bilety: 25 zł

kup bilet

uchoweb

Pętla indukcyjna

Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w  rzędzie 2.

Wykonawcy:

Zespół wokalny EMotivo pod kier. art. Iriny Bogdanovich

Dominika Czajkowska-Ptak – fortepian

Krzysztof Baranowski – kontrabas

Radosław Mysłek – perkusja

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Nazwa koncertu to swego rodzaju parafraza, mająca swe źródło w tytule znanego przeboju Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla. 

W programie koncertu są piosenki autorstwa wybitnych  kompozytorów kojarzonych zwykle z muzyką klasyczną, filmową, awangardową, a czasem nawet rozrywkową, m.in. Jerzego Derfla, Ryszarda Sielickiego, Lucjana Kaszyckiego, Krzesimira Dębskiego, Adama Sławińskiego, Władysława Szpilmana, Krzysztofa Knittla, Edwarda Pałłasza, Andrzeja Zielińskiego. Autorami tekstów tych utworów są równie znakomite osobistości, m.in. Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Kazimierz Winkler, Konstanty Ildefons Gałczyński, Maria Terlikowska, Anna Świerszczyńska, Mirosław Łebkowski, Stanisław Werner, Andrzej Czekalski, Ryszard Pluciński.

Wszystkie piosenki to w zasadzie przeboje, hity, znane powszechnie z radia, telewizji, estrady czy artystycznych piwnic i kabaretów. Obecne są one w naszej świadomości i pamięci niejednokrotnie od wielu lat. Któż nie zna tych tytułów? Oto niektóre z nich: Absolutnie, Czas nas uczy pogody, Prześliczna wiolonczelistka, Ballada wagonowa, Pamiętasz była jesień, Czerwony autobus, Cygańska ballada, Dzięcioł i dziewczyna.

Piosenki te, zachowując oryginalną linię melodyczną, zyskały nowy wymiar dzięki autorskim aranżacjom w opracowaniu: Iriny Bogdanovich, Krzesimira Dębskiego, Jakuba Szafrańskiego i Bartosza Kowalskiego, Oli Ptaszyńskiej, Danieli Ozdarskiej, Teresy Gręziak oraz dzięki wsparciu jazzowego trio.

Zespół wokalny EMotivo działa w Warszawie od końca 2016 roku z inicjatywy Iriny Bogdanovich, która jest jego kierownikiem artystycznym. W skład EMotivo wchodzą dyrygenci chóralni, wokaliści, autorzy aranżacji, muzycy o bogatym doświadczeniu scenicznym. Już w pierwszym roku działalności zespół reprezentował Polskę na dwóch międzynarodowych festiwalach: w Krzemieńcu na Ukrainie (Festiwal Ave Maria w maju 2017 roku) i na Chóralnym EXPO w Moskwie (wrzesień 2017). Kolejne podróże artystyczne odbył do Włoch północnych (maj 2018) i Szwajcarii, gdzie w maju br. reprezentował Polskę na Festiwalu Muzycznym w Heiden. Koncerty EMotivo obejmują zarówno repertuar sakralny, w tym prawykonania utworów pisanych specjalnie z myślą o zespole, jak i rozrywkowy. W maju br. zespół wystąpił z koncertem Piosenki absolutnie prześliczne w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Koordynator/kontakt:  Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współfinansowanie: STOART

stoart male dociete

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl