przejdź do treści

25 LISTOPADA, Warszawa | Koncert Barbary Drążkowskiej i Bartosza Smorągiewicza, BE INSPIRED BY KOMEDA

25 LISTOPADA (pon) 11:00-13:00

Koncert Barbary Drążkowskiej i Bartosza Smorągiewicza ze specjalnie stworzonym materiałem muzycznym.

Koncert Barbary Drążkowskieji  Bartosza Smorągiewicza

Zaprzyjaźnij się ze sztuką w założeniu ma przybliżyć młodym uczestnikom sztukę współczesną. Tegoroczna edycja BE INSPIRED BY KOMEDA organizowana jest z okazji 50-lecia śmierci polskiego muzyka i kompozytora Krzysztofa Komedy.

Barbara Drazkov Drążkowska [PL/BE) jest pianistką znaną z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki.

Grając w ciemności z noktowizorem [Niewidzialna Pianistka], z fonografami Edisona [Wax Music], czy realizując autorską trasę koncertową na rowerze [Green Pianist] – Barbara tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny, który łączy elementy muzyczne z performatywnymi i teatralnymi.

Liczne podróże oraz zmiany miejsc zamieszkania [Polska, Niemcy, Hiszpania, obecnie Belgia], zapewniły pianistce mocną pozycję na europejskiej scenie muzycznej.

Zdobycie Grand Prix oraz Sound New Award na XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2009) umożliwiło Barbarze dalsze poszukiwania w zakresie muzyki nowej i zaowocowało współpracą z wieloma wybitnymi artystami, m. in. z Pawłem Mykietynem, Agnieszką Duczmal, Leszkiem Możdżerem, Nicholasem Lens, Sidim Larbi Cherkaoui, Davidem Dawson, Szymonem Brzóską, Manjunath BC.

Występowała na festiwalach i w salach koncertowych całego świata [m. in. Sydney Opera House, NCPA w Pekinie, Auditorium w Rzymie, Warszawska Jesień, Ars Musica w Brukseli, Enter Enea Festival w Poznaniu itd.].

Barbara nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, angażując się w projekty z tradycyjnymi muzykami z Indii, Japonii, Korei, Kongo, z wirtuozami ze świata flamenco i tango, jednocześnie eksplorując możliwości samego fortepianu – poprzez preparację instrumentu i wejście w sferę mikrotonów.

Pełny program wydarzeń w ramach Zaprzyjaźnij się ze sztuką, BE INSPIRED BY KOMEDA>>

Koordynator projektu: Paulina Czajor,  tel. 22 586 42 10, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl