przejdź do treści

17 STYCZNIA, Warszawa | spektakl JAJO W SIECI, Scena Młodego Widza

17 STYCZNIA 2020 r.(pt.)  10:00

JAJO W SIECI

Scena Młodego Widza

Występują: Ewa Gorzelak, Agnieszka Roszkowska, Magdalena Gnatowska 

Reżyseria: Magdalena Gnatowska

Scenografia: Rob Kowański i Tomasz Gil

Kostiumy: Ewa Gorzelak i Magdalena Gnatowska

Muzyka: Aleksander Maksimow i Paweł Derentowicz

Produkcja: Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch

spektakl przeznaczony dla klas  I-V  (6-11 lat)

Treść sztuki  jest zgodna ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych: Bezpieczeństwo w sieci.

Bilety: 30 zł (dla grup zorganizowanych)

 kup bilet

Jajo w sieci

Jajo w sieci to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. Dwie zaprzyjaźnione dziewczynki ściągają na telefon nieznaną im aplikację. Nieświadomie sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, będzie musiała dokonać w sobie wielu zmian, stanąć do walki z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w realnym świecie. Czy jej się uda?"

Od autorek:

Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy, jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie i natychmiast je publikują. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar. Dlatego właśnie stworzyłyśmy sztukę, która, bawiąc, wychowuje, edukuje, daje do myślenia. 

Czas spektaklu: 60 min(bez przerwy)

Jajo w sieci

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl