przejdź do treści

30 MARCA, Warszawa | KAROLAK PIANO TRIO Swing Club

W marcu zapowiada się kolejny ciekawy wieczór w ramach cyklu Swing Club. Wystąpi KAROLAK PIANO TRIO. Wojciech Karolak /fortepian/, Paweł Pańta /kontrabas/, Arek Skolik /perkusja/ zaprezentują utwory z wydanej w 2019 roku płyty Moontag.

KAROLAK PIANO TRIO fot. Jarosław Wierzbicki

30 MARCA (pon.)  19:00

KAROLAK PIANO TRIO

Swing Club

kup bilet

Bilety: 25 zł

Pętla indukcyjna

Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w  rzędzie 2.

Wystąpi KAROLAK PIANO TRIO. Wojciech Karolak /fortepian/, Paweł Pańta /kontrabas/, Arek Skolik /perkusja/ zaprezentują utwory z wydanej w 2019 roku płyty Moontag.

Jest to druga płyta Wojciecha Karolaka w klasycznym trio jazzowym po nagranej w latach osiemdziesiątych z utworami Wasowskiego i Przybory.

Wykonawcy:

KAROLAK PIANO TRIO

Wojciech Karolak – fortepian

Paweł Pańta – kontrabas

Arek Skolik – perkusja

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Tak wspomina pomysłodawca i producent płyty – Paweł Pańta:

Pierwszy raz grałem z Wojciechem Karolakiem w Piwnicy Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza, akompaniowaliśmy Wandzie, graliśmy w duecie lub w trio z Czarkiem Konradem. Zapamiętałem te chwile jako zupełnie wyjątkowe. Pierwszy raz w trio z Arkiem Skolikiem zagraliśmy w Oslo w czerwcu 2014 roku. Następny nasz koncert odbył się dopiero 3 grudnia 2018 roku, dzięki uprzejmości Jacka Gintowta w cyklu «Jazz i Fortepian». Postanowiłem, że zrealizuję myśl o wspólnej płycie, która «zakiełkowała» w mojej głowie po pierwszym naszym wspólnym muzycznym spotkaniu.

Od pomysłu do czynu. Płytę po jej nagraniu tak opisywało na swoim portalu Polskie Radio/ Dwójka:

Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer przedstawia długo oczekiwany nowy album pt. «Moontag», tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik. «Moontag» wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich, takich jak Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, Jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika. To doskonałe brzmiąca audiofilska muzyczna podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem «I Hear Music». Obowiązkowa pozycja dla każdego fana jazzu.

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współfinansowanie: STOART

Koncerty Swing Clubu wspiera: Związek Artystów Wykonawców STOART     stoart male dociete

Wydarzeniu towarzyszy pętla indukcyjna

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl