przejdź do treści

ODWOŁANE! 21 MARCA, Warszawa | JAK UPADAĆ MURY. INSTRUKCJA, Nowe Formy Teatru

WYDARZENIE ODWOŁANE  >>>

W ujęciu Alejandro Jodorowsky'ego – chilijskiego reżysera filmowego i teatralnego – akty psychomagiczne to wymykające się logice działania, które mogą mieć terapeutyczny wpływ na jednostki, a nawet całe społeczności.

Jak upadać mury

21 MARCA (sob.)  19:00

JAK UPADAĆ MURY. INSTRUKCJA

Nowe Formy Teatru

Reżyseria: Michał Kurkowski (Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019)

Bilety: 10 zł

kup bilet

31 grudnia 2000 roku Aleksander Grygorew wyruszył w pieszą podróż po ziemi. Chciał zebrać po kamieniu z każdego muru, który dzieli narody, a potem zamierzał odprawić akt, który zburzy je wszystkie. Odwiedził ponad czterdzieści państw – od dalekiej Azji, przez Afrykę i Europę, aż po Amerykę. Przez wiele miesięcy konstruował scenariusz działania, które sprawi, że mury upadną. Dopiero niedługo przed śmiercią zrozumiał, że nie zdobył najważniejszego kamienia: kamienia z muru berlińskiego. Jedynego muru w historii, który upadł w sposób pokojowy. Gdy pojął swój błąd i naniósł ostatnie poprawki na scenariusz działania, zmarł – stało się bowiem dla niego jasne, że jego wieloletni wysiłek był na nic i nie zdąży już dokończyć dzieła swojego życia. Na szczęście pozostawił po sobie zapis aktu, który zamierzał odprawić wspólnie z trzema uczniami, żyjącymi na dalekiej Syberii. Oni nigdy tego zapisu nie ujrzeli. Nam jednak udało się do niego dotrzeć (został przetłumaczony na angielski, a następnie opublikowany w formie książkowej i wydany w wielu krajach) i po wielokrotnym przestudiowaniu podejmiemy wyzwanie, które pozostawił po sobie szaman jakucki. Działanie odbędzie się w przestrzeni byłej kaplicy szpitala św. Ducha dokładnie 30 lat, 5 miesięcy i 12 dni od daty upadku muru berlińskiego.

 W ujęciu Alejandro Jodorowsky'ego – chilijskiego reżysera filmowego i teatralnego – akty psychomagiczne to wymykające się logice działania, które mogą mieć terapeutyczny wpływ na jednostki, a nawet całe społeczności.

            Czy zdołamy pokojowo upaść mury i uleczymy świat?

Reżyseria, dramaturgia: Michał Kurkowski

Współpraca dramaturgiczna: Magda Kupryjanowicz

Wideo: Ambroży Dańko, Magda Kupryjanowicz

Obsada: Anna Kłos, Weronika Łukaszewska, Aleksandra Matlingiewicz, Jacek Labijak

Koordynator/kontakt: Krzysztof Popiołek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 63

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl