przejdź do treści

do 20 MARCA, Warszawa | Kaja Marzec Zanurzenie, GALERIA XX1

Bezmiar oceanu wydawał mi się zawsze czymś w rodzaju ostatniego bastionu spokoju. Przynajmniej w kontraście do reszty rozedrganego, chaotycznego, czystopowierzchniowego świata. 

Projekt bez tytułu 2 min

Kaja Marzec Zanurzenie

26 lutego – do 20 marca

Wernisaż: 25 lutego 2020 r.  18:00

 Inspiracją dla moich obrazów był problem zanieczyszczonych oceanów. Oczywiście zastanawiałam się, dlaczego akurat ten rodzaj katastrofy ekologicznej, spośród tak wielu serwowanych przez nas naszej planecie, dotknął mnie bardziej niż pozostałe. Zaczęłam jednak dostrzegać pewną analogię (być może zawiłą) między wielopoziomową głębią oceaniczną a ludzkim wnętrzem. Bezmiar oceanu wydawał mi się zawsze czymś w rodzaju ostatniego bastionu spokoju. Przynajmniej w kontraście do reszty rozedrganego, chaotycznego, czystopowierzchniowego świata. A także obszarem wciąż nieodkrytej tajemnicy, źródłem jakiejś pierwotnej świadomości. Odnoszę wrażenie, że coraz bardziej, i co gorsze, bezpowrotnie tracimy do niej dostęp poprzez warstwę rozrastających się przy powierzchni zanieczyszczeń i resztek rzeczy jednorazowego użytku. W podobny sposób tracimy kontakt ze swoim wnętrzem – akumulując w sobie pokłady pseudoinformacji, banalnych atrakcji i czysto marketingowych wartości.

Kaja Marzec – dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2018. Udział w wystawach i wyróżnienia w konkursach plakatu (m.in. 100-lecie PKOI, We want jazz, Echirolles graphic design festival – Made in Japan 2016. Główna nagroda w konkursie Paczka w kolorze sztuki (2015). Zajmuje się malarstwem, plakatem, fotografią i grafiką użytkową. Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Kontakt: Galeria XX1, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 620 78 72

Galeria XX1GALERIA XX1 działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, Al. Jana Pawła II 36 | Czynna: wt.-śr., pt., 11:00-17:00; czw., 13:00-19:00; sob., 11:00-15:00, www.galeriaxx1.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl