przejdź do treści

Wyniki naboru do Akademii Młodego Animatora 2020

Do udziału w Akademii Młodego Animatora zakwalifikowały się:

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer (warsztaty w terminie 14,15 i 21 marca) i Młodzieżowa Rada Powiatu Ostrowskiego (warsztaty w terminie 18,19 i 25 kwietnia)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Akademia Młodego Animatora to cykl warsztatowy z projektowania wydarzeń kulturalnych dla młodzieżowych rad miejskich, gminnych i powiatowych z terenu województwa mazowieckiego.

Więcej informacji: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/15-projekty/7040-akademia-mlodego-animatora.html

Warsztaty I

W 2020 roku projektujemy w duchu "zero waste"!

Co się dzieje w projekcie?

 

  • młodzieżowe rady biorą udział w 3 dniowym bezpłatnym cyklu warsztatowym z projektowania wydarzeń metodą design thinking, który będzie realizowany u nich w miejscowości
  • organizują zaprojektowane przez siebie wydarzenie kulturalne przy wsparciu finansowym MIK do 1000 zł
  • prezentują efekty swojej pracy na spotkaniu podsumowującym w siedzibie MIK w Warszawie

 

Czym jest design thinking?

Design thinking jest metodą twórczego rozwiązywania problemów, opartą na myśleniu projektowym. W trakcie warsztatów skupiamy się na potrzebach ludzi dla których projektujemy wydarzenie, wspólnie generujemy wiele pomysłów, a potem wybieramy spośród nich te, które wydają się nam najlepsze. Na końcu pracujemy nad tym by każdy pomysł ciekawie zaprezentować – tak, aby był zrozumiały i atrakcyjny dla innych.

Czym jest zero waste?

To styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów i nie zanieczyszczać środowiska. Podczas warsztatów poszukamy nowych bezśmieciowych rozwiązań dla projektowanych wydarzeń.

Koordynator i kontakt: Natalia Roicka (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 601 668 314, 22 586 42 25

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl