przejdź do treści

Portret surrealistyczny | „Malowane Lato on-line” – warsztaty plastyczne dla najmłodszych

Narysuj ulubioną postać, zilustruj ulubiony wierszyk, zrób portret z fragmentów roślin – oto program tegorocznych warsztatów plastycznych dla najmłodszych on-line.

Malowane Lato on-line, to projekt edukacyjny organizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury i gminnymi bibliotekami działającymi w województwie mazowieckim. Podstawą i najważniejszym założeniem projektu jest organizacja warsztatów plastycznych dla najmłodszych.

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie wszystkie podmioty które towarzyszyły nam w Malowanym Lecie przez ostatnie kilka lat. Zajęcia poprowadzi artystka Magdalena Car.

Warsztaty odbędą się w czterech odsłonach/filmach udostępnianych systematycznie na kanale You Tube i Facebook Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz w tym artykule.

PROGRAM:

20 lipca 2020 r.
Projektowanie postaci - stwórz własnego bohatera. Podstawy rysowania postaci. Różne kształty i charaktery. Prace z wykorzystaniem różnych (prostych) narzędzi: kredki, ołówki, flamastry, długopisy.

23 lipca 2020 r.
Ilustracja do wierszyka - wybór scenki, postaci; jak narysować różne zwierzątka i w prosty sposób zrobić ładne tło?

27 lipca 2020 r.
Ilustracja botaniczna - rysowanie roślin z natury (z obserwacji) i stylizowanych czyli np. uproszczonych lub układających się w różne kształty. Warsztaty będą ilustrowane klasycznymi obrazami, żeby zwrócić uwagę na odbiór sztuki w muzeum.

30 lipca 2020 r.
Portret surrealistyczny z fragmentów roślin - czym jest surrealizm? jak przy pomocy roślin samodzielnie narysowanych lub wyciętych z magazynów "namalować" portret?

Koordynator: Paulina Czajor (MIK) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

abstrakcyjne tło i tytuł projektu

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl