przejdź do treści

8 sierpnia, Warszawa | „Po-łączenie”, performance – Fundacja Artystyczna Perform

Ruch tancerzy oraz muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem. W czasach pandemii i fizycznego dystansowania się widzimy potrzebę budowania połączeń z drugą osobą przez obecność i dotyk.

dwóch mężczyzn i cztery kobiety tancerze na scenie w różnych pozach

Połączenie - performance

8 sierpnia 2020 r. 17:00, Ogród Saski
Wstęp wolny

Po-łączenie to projekt, na który składają się działania performatywne site-specific oparte na strukturach improwizacyjnych tworzonych z uwzględnieniem specyfiki, charakteru danego miejsca. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem, oraz zapraszają widza do DOŚWIADCZANIA - oddechu, poczucia ciała, zatrzymania.

Inspiracją do projektu są idee egzystencjalisty Martina Bubera, dotyczące uobecniania i autentyczności w relacji z drugim człowiekiem oraz z naturą. W procesie twórczym badamy sposoby nawiązywania kontaktu. Kiedy kontakt z otoczeniem ma charakter podmiotowy, a kiedy przedmiotowy? Jakie znaczenie ma nasz dotyk?

Wybór tematu jest nieprzypadkowy. W dobie technologii i internetu, a przede wszystkim teraz, w czasach fizycznego dystansowania się spowodowanego globalną pandemią, dostrzegamy potrzebę budowania połączeń ze sobą, z drugą osobą i z naturą, poprzez obecność i dotyk. Medium naszych działań jest sztuka tańca i performance. W ruchu wykorzystujemy technikę tańca kontakt improwizacji, która jako kompleksowy system komunikacji, umożliwia nam pracę na różnych poziomach percepcji.

Performance trwa ok. 30 minut, ale jeśli publiczność będzie otwarta na interakcję może trwać dłużej. Po performansie zapraszamy widownię do rozmowy oraz krótkiego wspólnego doświadczenia świadomości w ciele.

Całkowity czas trwania wydarzenia: od 45 minut do 1 godziny 15 minut.

Wykonawcy: Hanna Jurczak, Maria Bijak, Tomasz Domański, Yulia Dzichkouskaya, Tomasz Kowalski, Angelika Mizińska, Katarzyna Tekielska (muzyka, skrzypce).

Działanie odbywa się w ramach Centralnej Sceny Tańca – projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury i Fundacji Artystycznej Perform.

Koordynator MIK: Anna Mizińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 14
Koordynator Fundacja Artystyczna Perform: Paulina Święcańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dwoje tancerzy kobieta i mężczyzna stoją na gzymsie budowli

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl