Usługa języka migowego
Artykuł archiwalny

Muzyka brudna i bezkompromisowa; mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się do brzmienia lat 90-tych

fotografia: twarze czterech mężczyzn w zbliżeniu, stojących blisko siebie

Błoto Fot. Ola Bodnaruś

Błoto
10 listopada 2021 r. (śr) 19:00 | Space of Jazz
Bilety 20 zł
plansza graficzna z napisem: kup bilet

Błoto (The Mire), to zespół który zrodził się z przypadku, jak kałuża po deszczu. Wolny wieczór, zgrana do granic możliwości sekcja rytmiczna w trasie i duży potencjał kreatywności drzemiący w formującym się właśnie Błocie, wywołał we wszystkich duży entuzjazm. Dzięki gościnności Grzegorza Skawińskiego (legendarne Kombi), który udostępnił w piątkowy wieczór świetnie wyposażone studio Maska narodziło się Błoto.
Jest to muzyka mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90. Muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów, w których powstawała. Czasów wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Następuje erozja naszej gleby.

Błoto, to zespół który zrodził się z przypadku, jak kałuża po deszczu

Koordynator: Paulina Czajor (MIK) p.czajor@mik.waw.pl tel. 22 586 42 10

plakat: na tle zdjęcia czterech członków zespołu napis błoto

Artykuł archiwalny

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl