Usługa języka migowego
Artykuł archiwalny

Koncert w Swing Clubie jest ściśle powiązany z najnowszym albumem grupy Szymon Łukowski Quartet. To pierwsza autorska płyta Szymona Łukowskiego z fortepianem jako głównym instrumentem harmonicznym.

fotografia, zdjęcie sceniczne bliskiego planu, plan tak zwany amerykański – Szymon Łukowski grający na saksofonie tenorowym do mikrofonu na statywie, w tle Wojtek Pulcyn gra na kontrabasie, zdjęcie w tonacji niebiesko-fioletowej

Fot. Piotr Bukartyk

Szymon Łukowski Quartet – Short Sketches
Swing Club

25 kwietnia 2022 r. (pon) 19:00
Bilety 25 zł
plansza graficzna z napisem: kup bilet
Piktogram Pętla indukcyjna

Kwietniowy koncert Swing Club jest ściśle powiązany z najnowszym albumem grupy Szymon Łukowski Quartet. Ten album to rezultat spotkania czterech instrumentalistów zafascynowanych współczesnym jazzem i zarazem pierwsza autorska płyta lidera formacji – Szymona Łukowskiego z fortepianem jako głównym instrumentem harmonicznym.

Ekstatyczne improwizacje o niemal freejazzowym charakterze

Album obejmuje siedem autorskich kompozycji członków grupy, w których położono nacisk zarówno na elementy komponowane, jak i na elementy swobodnej improwizacji, których wartość muzyczna wynika z wielu lat wspólnego tworzenia muzyki. Sekcja rytmiczna w składzie Sebastian Frankiewicz i Wojtek Pulcyn jest trzonem wielu utytułowanych formacji jazzowych w Warszawie i poza nią. Wieloletnie doświadczenie i doskonałe zgranie, będące inspiracją dla pozostałych członków grupy w zależności od klimatu utworu, owocuje ekstatycznymi improwizacjami o niemal freejazzowym charakterze lub czarem melancholijnego, stonowanego wyrazu. Wykonawcy starają się przekazać jak najwięcej osobistych emocji publiczności.

Szerokie doświadczenie instrumentalistów sprawia, że w muzyce przeplatają się elementy wielu różnych nurtów muzycznych, a muzyka mieni się różnymi barwami za sprawą zastosowania elektrycznego piana fender rhodes i syntezatorów oraz lidera grającego na saksofonach i klarnecie basowym. Charakterystyczne kompozycje, świetnie zaaranżowane partie instrumentalne oraz elementy swobodnej improwizacji w wykonaniu wszystkich członków grupy gwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne.

SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET

  • Szymon Łukowski – saksofony, klarnet basowy
  • Adam Lemańczyk – fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Wojtek Pulcyn – kontrabas
  • Sebastian Frankiewicz – perkusja

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Zobacz: O wykonawcach

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współfinansowanie: STOART
abstrakcyjny znak graficzny czarny na biały tle

Koordynator: Piotr Mazur p.mazur@mik.waw.pl tel./sms 601 665 716, 22 586 42 35

zdjęcie sceniczne w tonacji niebiesko-fioletowej – trzy saksofony. od lewej – sopranowy, altowy, tenorowy, oraz klarnet basowy ustawione na scenie na statywach, w tle kontrabas i sprzęt muzyczny – wzmacniacze

Fot. Piotr Bukartyk

Artykuł archiwalny

grafika niebiesko pomarańczowy pasek z napisem newsletter mik zachęcamy do zapisania się
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201