Usługa języka migowego
Artykuł archiwalny

Polska mistrzyni fado i Tango Nuevo – w hołdzie dla Astora Piazzolli.

fotografia: zdjęcie sceniczne zespołu, w tonacji oświetlenia czarno-czerwono-brązowej, z tyłu dwa świetlne refleksy koloru białego, na pierwszym planie stojąca na środku śpiewająca do mikrofonu wokalistka ubrana w długą suknię koloru czarnego, kolejny plan – grający kwintet, patrząc od lewej: siedzący mężczyzna grający na skrzypcach, obok siedzący mężczyzna grający na gitarze, za solistką, z prawej - grająca i siedząca przy fortepianie kobieta, patrząc od prawej: mężczyzna grający na akordeonie, obok stojący mężczyzna grający na kontrabasie

Fot. Materiały promocyjne wykonawców

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj
Yo soy María de Buenos Aires (Jestem Maria z Buenos Aires)
28 marca 2022 r. (pn)  19:00 | Swing Club
Bilety 25 zł
plansza graficzna z napisem: kup bilet
Piktogram Pętla indukcyjna

Czy muzyka Astora Piazzolli może inspirować i być znakomitym materiałem do improwizacji? Niewątpliwie tak. W marcowym koncercie cyklu Swing Club przedstawiamy Państwu projekt muzyczny oparty na twórczości tego wybitnego kompozytora argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Koncert będzie hołdem dla twórczości muzyka, szczególnie, że w minionym roku obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin a w 2022 roku przypada 30. rocznica jego śmierci.

Najpiękniejsze utwory, łączące w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki śpiewającej w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim.

Astor Piazzolla jest postacią niezwykle ważną w historii tanga. Zrewolucjonizował ten narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość – Tango Nuevo. Muzyka w stylu nowego argentyńskiego tanga, wymyślonego przez Piazzollę jako połączenie tańca ludowego z odrobiną formalizmu muzyki poważnej i jazzowej improwizacji, do dziś inspiruje wielu muzyków i jest chętnie słuchana na całym świecie.
Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni Fado, pedagodzy i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach czyli… Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj. W ich wykonaniu najpiękniejsze utwory, selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim.

Wyboru najpopularniejszych kompozycji Astora Piazzolli, ich transkrypcji i aranżacji dokonała pianistka i kompozytorka, a zarazem jedna z wykonawczyń koncertu Małgorzata Maliszczak.

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

  • Kinga Rataj – śpiew
  • Małgorzata Maliszczak – fortepian
  • Jakub Mietła – akordeon
  • Wojciech Barteczek – skrzypce
  • Piotr Domagała – gitara
  • Piotr Górka – kontrabas

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Zobacz: O Wykonawcach

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współfinansowanie: STOART
abstrakcyjny znak graficzny czarny na biały tle

Koordynator: Piotr Mazur (MIK) p.mazur@mik.waw.pl tel./sms 601 665 716; 22 586 42 35

plakat: na ciemnozielonym tle czerwona plama z fragmentem zdjęcia kobiety z mikrofonem

Artykuł archiwalny

grafika niebiesko pomarańczowy pasek z napisem newsletter mik zachęcamy do zapisania się
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201