Koncert Nécessité jest aktywnym negatywem dźwiękowym wystawy Angeliki Markul w Galerii Foksal. Kompozytor szuka połączeń między barwą, natężeniem dźwięku a procesem jego przetwarzania za pomocą nowych technologii oraz działania w przestrzeni.
Nécessité – koncert Stefana Węgłowskiego
z udziałem Pierre’a Emö i Wojciecha Pusia
wydarzenie towarzyszące wystawie Angeliki Markul Hunting for Love
28 września 2024 r. (sob.) 18:00 | Galeria Foksal
miejsce: ogród SARP obok galerii, ul. Foksal 1/4
wstęp wolny
Na przecięciu dnia i nocy, 28 września 2024 r. o 18:00 Galeria Foksal zaprasza w miejsce, które pochłania czas – koncert kompozytora Stefana Węgłowskiego (KAIROS, Posh Isolation, Glacial Movements) z udziałem Pierre’a Emö i Wojciecha Pusia.
Hipnotyczny „cinematic performance” w ogrodzie SARP będzie okazją do uczestnictwa w premierowym wykonaniu na żywo najnowszego materiału z solowego albumu, którego premiera jest przewidziana na wiosnę 2025 roku. Jest to materiał oscylujący między gatunkami – noise, ambient, experimental electronics – który przeplatany będzie spoken word Pierre’a Emö i Wojciecha Pusia. Nécessité jest aktywnym negatywem dźwiękowym wystawy Angeliki Markul Hunting for Love (Polowanie na miłość) prezentowanej w Galerii Foksal do 31 października 2024 roku.
Wykonawcy
- Stefan Węgłowski – muzyka
- Pierre Emö, Wojciech Puś – spoken word
Stefan Węgłowski
Kompozytor, producent, live performer. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie gitary klasycznej oraz kompozycji. Od roku 2015 wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Od roku 2022 prowadzi autorską Pracownię Realizacji i Edycji Dźwięku. Obecnie jest również̇ doktorantem w Pracowni 3D2 i Zdarzeń Wirtualnych. Jego twórczość obejmuje głównie kompozycje na małe składy i instrumenty solowe. Wykorzystuje techniki minimalistyczne i spektralne, łącząc je z szeroko pojętym obszarem muzyki elektronicznej: takimi jak sampling, field recording, synteza granularna, projektowanie przestrzenne. Oscyluje między gatunkami takimi jak ambient, noise, drone, muzyka eksperymentalna. W twórczości szuka połączeń między barwą, natężeniem dźwięku a procesem jego przetwarzania za pomocą nowych technologii oraz działania w przestrzeni. Jest autorem albumów dla wytwórni KAIROS, Glacial Movements i Muzeum Śląskiego. Współtwórca duetu producenckiego Ribbons – z Christianem Stadsgaardem – album Dora.
Wojciech Puś
Filmowiec i artysta wizualny. Pracuje z ruchomym obrazem i dźwiękiem. Jego filmy, instalacje, live acty były prezentowane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Haus der Kulturen der Welt w Berlinie, ICA w Londynie, Museé du Louvre w Paryżu, Urban Glass w Nowym Jorku, Spike Art Magazine / Yvonne Lambert w Berlinie i Exchange Gallery w Łodzi. Profesor na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi.
Pierre Emö
Mieszka w Berlinie, gdzie rozwija się jako aktor (m.in. Berliner Ensemble), Knife+Heart reż. Yann Gonzalez (nominacja do Złotej Palmy w Cannes), performer (Endless, Pornseptual) i model. Poprzez te pola eksploruje różne podejścia i przedstawienia nagości, seksualności i piękna.
kuratorka: Katarzyna Krysiak k.krysiak@mik.waw.pl
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej