Wyniki Finału 44. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka” 2021

Warszawa, 15 maja 2021 roku

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
przeprowadzonego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Jury w składzie: Jerzy Łazewski – przewodniczący oraz Magdalena Warzecha i Rafał Królikowski
po obejrzeniu 129 prezentacji (w formie nagrań wideo) uczestników eliminacji finałowych województwa mazowieckiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas 0-3

  • I nagroda ex aequo: Zuzanna Jałocha, Ksawery Konaszewski
  • II nagroda ex aequo: Nina Andrasik, Cezary Walencik
  • III nagroda ex aequo: Przemysław Kamecki, Idalia Kowalczyk, Maksymilian Kowalski

Wyróżnienia:

Helena Cięgotura, Ida Dąbrowska, Hanna Franiewska, Lilianna Jeziorska, Juliusz Kluczek, Zofia Krawczyk, Matylda Przewuska, Malwina Swaczyna, Franciszek Szkoda, Piotr Śliwa.

Kategoria klas 4-6

  • I nagroda  ex aequo: Lilianna Przekazińska, Dawid Sierański
  • II nagroda: Małgorzata Orzeł
  • III nagroda: Antonina Muniak

Wyróżnienia:

Antoni Filipiak, Krzysztof Jaszczura, Martyna Kaca, Kamila Pachniewska, Julia Winiarska

Kategoria klas 7-8

  • I nagroda: Zuzanna Sałek
  • II nagroda: Alicja Charzyńska
  • III nagroda: Karolina Pruszyńska

Wyróżnienia:

Dominik Bednarz, Julianna Błeszyńska, Nadia Jarecka, Miłosz Łoś, Dominik Sawczuk

Grand Prix:

Aleksander Zybrant

Jury podkreśla wysoki poziom uczestników Konkursu (zwłaszcza w kategorii klas 4 – 6), zauważa dużą dbałość w realizacjach prezentacji pod względem technicznym (audio-video), także staranność w doborze repertuaru, jednocześnie zachęca jednak do dalszych poszukiwań artystycznych oraz sugeruje większą dbałość o dykcję i emisję głosu.

Jury dziękuje szczególnie nauczycielom, instruktorom, rodzicom i opiekunom za ogromny wkład pracy w przygotowanie uczestników w trudnym czasie pandemii COVID – 19. Dziękuje również Mazowieckiemu Instytutowi Kultury za sprawną organizację finału przesłuchań konkursowych w tym nietypowym trybie i mimo wielu obiektywnych przeciwieństw kontynuowanie tradycji zmagań z artystycznym żywym słowem w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Żywi również ogromną nadzieję, że kolejny Konkurs będzie przebiegał w tradycyjnej formie prezentacji recytatorskich.

Podpisy jury:

  • Magdalena Warzecha
  • Jerzy Łazewski
  • Rafał Królikowski

Komunikat

W związku z dużą liczbą uczestników 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, a co za tym idzie, brakiem możliwości zapewnienia wszystkich obowiązujących rygorów bezpieczeństwa informujemy, że konkurs odbędzie się w formie on-line – na podstawie przeglądu materiałów filmowych przesłanych po eliminacjach półfinałowych.

Oficjalny werdykt zostanie ogłoszony 22 maja 2021 r. podczas spotkania na zoom’ie.

Linki zostaną przesłane do ośrodków.

Materiały dla organizatorów 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

Załączamy do pobrania:

grafika: na ciemnoniebieskim tle napis Warszawska Syrenka, wpisany w prostokąt z rybim ogonem

Organizatorzy przeglądów eliminacyjnych w województwie mazowieckim i Warszawie

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Białobrzegi
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Kościelna 31
26-800 Białobrzegi
tel. 48 613 23 70
mgok@bialobrzegi.pl

Błonie
Centrum Kultury w Błoniu
ul. Jana Pawła II 1b
05-870 Błonie
tel. 22 752 63 00
sekretariat@centrumkultury.com.pl

Brańszczyk
Gminny Dom Kultury
ul. Jana Pawła II 43
07-221 Brańszczyk
tel. 29 679 40 45
gdk@branszczyk.pl

Góra Kalwaria
Ośrodek Kultury
ul. por. Jana Białka 9
05-530 Góra Kalwaria
tel. 503 928 337
biuro@kulturagk.pl

Czosnów
Gminna Biblioteka Publiczna w Czosnowie
ul. Gminna 6
05-152 Czosnów
tel. 22 785 06 37, 22 785 02 01 w. 166
biblioteka@czosnow.pl

Grodzisk Mazowiecki
Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki
ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel. 22 734 79 00
grodzisk@centrumkultury.eu

Iłża
Dom Kultury w Iłży
os. Stanisława Staszica 13
27-100 Iłża
tel. 48 616 31 08, 733 185 353
domkulturyilza@wp.pl

Jadów
Gminny Ośrodek Kultury
ul. Jana Pawła II 17
05-280 Jadów
tel. 25 675 41 07
gok-jadow@wp.pl

Jabłonna
Gminne Centrum Kultury i Sportu
ul. Modlińska 102
05-110 Jabłonna
tel. 22 782 47 37
gckis@jablonna.pl

Kobyłka
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Jana Pawła II 22
05-230 Kobyłka
tel. 22 763 81 60
mok@kobylka.pl

Konstancin Jeziorna
Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15
05-510 Konstancin Jeziorna
tel. 22 484 20 20
biuro@konstancinskidomkultury.pl

Legionowo
Miejski Ośrodek Kultury im. Charlesa Spencera Chaplina
ul. C. K. Norwida 10
05-120 Legionowo
tel. 22 784 44 99
mok@moklegionowo.pl

Lesznowola
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
Stara Iwiczna, ul. Nowa 6
05-500 Piaseczno
tel. 22 757 92 09, 504 192 208
gok@gok-lesznowola.pl

Łochów
Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie
ul. 1 Maja 22
07-130 Łochów
tel. 25 675 12 16, 512 100 354
sekretariat.migok@gmail.com

Łomianki 

Centrum Kultury w Łomiankach
ul. Wiejska 12a
05-092 Łomianki
tel. 22 751 35 02, 503 575 123
ck@kultura.lomianki.pl

Maków Mazowiecki
Miejski Dom Kultury
ul. Moniuszki 2
06-200 Maków Mazowiecki
tel. 29 717 12 72, 500 138 330
mdk_makow@op.pl

Międzyborów
Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie
ul. Staszica 5
96-316 Międzyborów
tel. 46 855 54 05
zsp_miedzyborow@poczta.onet.pl

Mińsk Mazowiecki
Miejski Dom Kultury
ul. Warszawska 173
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 25 758 39 17
mdk@mdkmm.pl

Mława
Miejski Dom Kultury
ul. St. Rynek 13
06-500 Mława
tel. 23 654 35 85
sekretariat@mdkmlawa.com

Mszczonów
Mszczonowski Ośrodek Kultury
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów
tel. 46 857 16 63, p. Danuta Wójt
mok@mszczonow.pl

Nasielsk
Nasielski Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 12
05-190 Nasielsk
tel. 23 691 23 43
nok@noknasielsk.pl

Nowa Wieś

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika
Główna 96, Nowa Wieś
05-806 Michałowice
tel.22 758 26 05, p. Weronika Łojek
szkola@nowawies.pl

Nowy Dwór Mazowiecki
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1a
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
tel. 602 799 859; 22 188 41 22
nok@nowydwormaz.pl

Ostrów Mazowiecka
Miejski Dom Kultury
ul. 3 Maja 50
07-300 Ostrów Mazowiecka
tel. 29 746 27 03
sekretariat@mdkostrowmaz.pl

Otwock
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Poniatowskiego 10
05-400 Otwock
tel. 22 779 33 57 w.13
mdk@pmdk-otwock.pl

Ożarów Mazowiecki
Dom Kultury „Uśmiech”
ul. Poznańska 165
05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 722 14 45
sekretariat@dkusmiech.eu

Piaseczno
Biblioteka Publiczna w Piasecznie
ul. Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno
Koordynator: Urszula Bąkowska, specjalista ds. promocji
tel. 22 484 21 52
u.bakowska@biblioteka-piaseczno.pl

Piastów
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Warszawska 24
05-820 Piastów
tel. 22 723 65 50
mokpiastow@wp.pl

Pionki
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Radomska 1
26-670 Pionki
tel. 48 612 51 25, 603 943 388
mokpionki@o2.pl

Płock
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
ul. Tumska 9 a
09-400 Płock
tel. 24 364 77 15
sekretariat@mdk-plock.pl; dzialimprez@mdk-plock.pl

Pomiechówek
Ośrodek Kultury PomPA
ul. Jana Kilińskiego 1
05-180 Pomiechówek
tel. 22 785 41 55
pompa@pomiechowek.pl

Pruszków
Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie
ul. Kościuszki 41
05-800 Pruszków
tel. 22 758 81 28
sekretariat@mdkpruszkow.pl

Przasnysz
Miejski Dom Kultury
ul. 3 Maja 16
06-300 Przasnysz
tel. 29 52 32 20, 504 064 225
mdkprzasnysz@o2.pl

Przysucha
Dom Kultury
ul. Radomska 9
26-400 Przysucha
tel. 48 675 22 20
domkultury1@vp.pl

Pułtusk
34. Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku
ul. Plac Teatralny 4
06-100 Pułtusk
tel. 23 692 84 21
mckis.p@onet.pl; ostrowska.mckis@onet.pl

Radom
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Delegatura w Radomiu
ul. Kościuszki 5A
26-600 Radom
tel. 48 368 29 63 p. Adam Kuszewski
adam.kuszewski@mazovia.pl
Dla miejscowości: Zwoleń, Warka, Lipsko, Pionki, Grójec, Mogielnica, Przysucha, Białobrzegi, Iłża, Szydłowiec, Kozienice

Sierpc
Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu
ul. Piastowska 39
09-200 Sierpc
tel. 24 275 24 93
sekretariat@ckisz.sierpc.pl

Sochaczew
Sochaczewskie Centrum Kultury
ul. 15 Sierpnia 83
96-500 Sochaczew
tel.46 863 07 58 p. Anna Wolińska
sekretariat.15sierpnia.sck@gmail.com; anna.wolinska.sck@gmail.com

Sokołów Podlaski
Sokołowski Ośrodek Kultury
ul. Wolności 27
08-300 Sokołów Podlaski
tel. 25 787 24 38,
sekretariat@sokolowskakultura.pl

Sulejówek
Zespół Szkół nr 1 w Sulejówku
ul. Idzikowskiego 2a
05-070 Sulejówek
tel./fax 22 783 35 57, tel. 22 783 35 58
sulzs1@wp.pl

Szydłowiec
Szydłowieckie Centrum Kultury ZAMEK
ul. Sowińskiego 2
26-500 Szydłowiec
tel. 48 617 10 29
sekretariat@sckzamek.pl

Wyszków
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida
ul. Gen. Sowińskiego 80
07-200 Wyszków
tel. 29 742 32 61
mgbpww@biblioteka.org.pl

Wyszków
Wyszkowski Ośrodek Kultury
ul. Prosta 7
07-200 Wyszków
tel. 29 742 44 48
sekretariat@wok-hutnik.pl

Zakroczym
Gminny Ośrodek Kultury w Zakroczymiu
ul. O. H. Koźmińskiego 11
05-170 Zakroczym
tel. 22 765 26 35
gok@zakroczym.pl

Zielonka
Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Łukasińskiego 1/3
05-220 Zielonka
tel. 22 771 90 70
ok@zielonka.pl; a.mowel@zielonka.pl

Zwoleń
Dom Kultury
Aleja Jana Pawła II 6
26-700 Zwoleń
tel. 48 676 27 85
dkzwolen@gmail.com

Żyrardów
Centrum Kultury w Żyrardowie
Plac Jana Pawła II 3
96-300 Żyrardów
tel. 046/855 30 54
ckzyrardow@ckzyradow.pl

WARSZAWA

Dzielnica Bemowo – Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Wydział Kultury
ul. Powstańców Śląskich 70
01-381 Warszawa
tel. 22 443 78 17, 22 443 78 65
kMirochna@um.warszawa.pl

Dzielnica Bielany – Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1
01-913 Warszawa
tel. 22 834 65 47
sekretariat@bok-bielany.eu

Dzielnica Mokotów
Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa Mam to – konkurs recytatorski
Młodzieżowy Dom Kultury Mokotów
02-595 Warszawa
ul. Puławska 97
tel. 22 845 17 04
mdkmok@edu.um.warszawa.pl
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
02-502 Warszawa
koordynator: Radosław Katowicz, radek@lowicka.pl, tel. 22 845 50 62

Dzielnica Ochota – Teatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej
ul. Reja 9
02-053 Warszawa
tel. 48 530 569 864
ognisko@teatrochoty.pl

Dzielnica Praga Południe – SBM „Grenadierów”
Ośrodek Edukacji Kulturalnej
Al. Stanów Zjednoczonych 40
04-036 Warszawa
tel. 606 839 305
oek@sbm-grenadierow.com.pl

Dzielnica Praga Północ – Dom Kultury Praga
03-474 Warszawa
ul. B. Sawinkowa 2 (d.Dąbrowszczaków)
tel. 22 618 41 51
sekretariat@dkpraga.pl

Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Rembertów
ul. gen. A. Chruściela „Montera” 28
04-401 Warszawa
tel. 22 44 33 811
sfirlag@um.warszawa.pl

Stołeczne Centrum Edukacji
ul. Jezuicka 4
00-281 Warszawa
tel. 22 277 06 08
info@scek.pl

Dzielnica Targówek – Dom Kultury „Zacisze”
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, 22 743 87 10
sekretariat@zacisze.waw.pl

Dzielnica Ursus – Ośrodek Kultury „Arsus”
ul. Traktorzystów 14
02-495 Warszawa
tel. 22 478 34 54 – p. Bożena Iwaniukowicz
sekretariat@arsus.pl; bozena.iwaniukowicz@arsus.pl

Dzielnica Ursynów – Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 61
02-777 Warszawa
tel. 22 443 72 49
mwysokowska@ursynow.pl

Wawerskie Centrum Kultury filia Anin
ul. V Poprzeczna 13
04-611 Warszawa
tel. 22 815 41 40
anin@wck-wawer.pl

Dzielnica Wesoła – Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła
ul. Starzyńskiego 21
05-075 Warszawa-Wesoła
tel. 22 773 55 99
promocja@domkulturywesola.net

Centrum Kultury „Wilanów”
ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel. 22 651 98 20, 668 417 228
centrum@kulturawilanow.pl

Dzielnica Włochy – Dom Kultury „Włochy”
ul. Bolesława Chrobrego 27
02-479 Warszawa
tel. 22 863 73 23
dkw@dkwlochy.pl

Dzielnica Wola – Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85
01 – 425 Warszawa
Tel. 22 836 22 15 w. 223
j.wilman@wck-wola.pl

Dzielnica Żoliborz – Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Wydział Oświaty i Wychowania
ul. Słowackiego 6/8
01- 627 Warszawa
tel. 22 560 13 24
anawrot@um.warszawa.pl; zoliborz@miodowa.edu.pl

Koordynator Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka:
Anna Mizińska (MIK) a.mizinska@mik.waw.pl tel. 22 586 42 14601 664 198

grafika: na ciemnoniebieskim tle napis Warszawska Syrenka, wpisany w prostokąt z rybim ogonem

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl