Usługa języka migowego

Podkasty

W Mazowieckim Instytucie Kultury prowadzimy szereg podkastów tematycznie związanych z naszymi projektami lub dziedzinami, które są w naszym kręgu zainteresowania.

Gazeta – Radio – Telewizja

Rozmowy o pracy w instytucjach kultury działających w zmieniającym się świecie, pełnym nowych i nieznanych wyzwań.

Przy kawie o…

Spotkania on-line dla zarządzających instytucjami kultury z udziałem ekspertów. Forum wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, inspiracji i wsparcia.

Relacje Online

Podkast związany z Festiwalem Sztuk Wizualnych „Relacje”. Eksperci i artyści rozmawiają nt. relacyjnych aspektów współczesnej kultury i wpływu kultury cyfrowej na społeczeństwo.

Muzyka z Księżyca

Cykl podcastów w internetowej rozgłośni Radio Kapitał. Prezentacja najciekawszych trendów i zjawisk kultury winylowej w oparciu o zbiory Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Filmy dokumentalne

Różnorodność sfer kultury, którymi zajmuje się Mazowiecki Instytut Kultury znajduje odzwierciedlenie w tematach serii filmów edukacyjnych jakie tworzymy. Wszystkie nasze filmy znajdują się na kanale YouTube/MIK.

Teatralna Mapa Polski

Przewodnik po najciekawszych siedzibach polskich teatrów – najstarszych, najnowocześniejszych lub największych; wyjątkowych ze względu na ich historię i architekturę.

Pojęciownik Teatralny

Krótkie filmy o podstawowych pojęciach teatralnych np. antrakt, sufler, klakier, sztankiet. Adresowanych do młodych miłośników teatru, animatorów i nauczycieli.

Mistrzowska Akademia Teatru

Wykłady wybitnych artystów i nauczycieli sztuki aktorskiej z Europy i Ameryki Północnej o metodach pracy i nauczania współczesnych aktorów.

Portret Artysty

Oddajemy głos samemu Artyście – filmy przybliżają osobowość twórcy, pozwalają przyjrzeć się z bliska sekretnemu procesowi powstawania dzieła oraz wprowadzają w zakulisowy świat pracowni Artysty.

Zorientowani na sztukę

Programy o dziełach wielkich artystów, które znamy z filiżanek, koszulek, parasolek. Często napotykamy te przedstawienia, ale czy dużo o nich wiemy?

Dźwiękowe poranki

Lekcje muzyki dla uczniów. Widzie poznają instrumenty muzyczne i utwory z repertuaru klasycznego. Dowiadują się co to jest rytm, melodia, harmonia i dynamika i uczą prostych piosenek.

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201