SPEKTAKL ODWOŁANY! 2 listopada, Ostrołęka | “Niebezpieczna gra, czyli zbrodnia niedoskonała”, Teatr Mazowiecki

Szanowni Państwo! Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl „Niebezpieczna gra”, który miał odbyć się 2 listopada br. w Ostrołęce. Przepraszamy.

Sztuka, przy wszystkich cechach dobrego kryminału – z  morderstwem i zdradą w tle, oferuje jednak coś więcej niż sprawną, trzymającą w napięciu intrygę.

mężczyzna i kobieta stoją obok siebie, na czerwonym tle

Niebezpieczna gra, czyli zbrodnia niedoskonała
2 listopada 2020 r. (pon)  19:00 | Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury

Występują: Maria Seweryn, Mirosław Zbrojewicz
Czas trwania: 90 min. (bez przerwy)
Teatr Mazowiecki

Wstęp biletowany

Czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały działający z mistrzowską precyzją i bez błędu? Nie – odpowiada Richard Stockwell, autor Niebezpiecznej gry, nie – gdyż jesteśmy tylko, a może aż, ludźmi. A ci ulegają emocjom, działają pod wpływem impulsu, miewają gorsze i lepsze dni, kochają, nienawidzą, cierpią. Tak jak Rick i Jane, bohaterowie sztuki Stockwella. To właśnie między nimi toczy się niebezpieczna gra pozorów, kłamstw, niedopowiedzeń. Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto zbrodniarzem, kto kogo oszukuje, kto gra, a kto nie udaje –  tego się do końca nie dowiemy. Role się zmieniają, fabuła się zapętla i prowadzi do niespodziewanego rozwiązania. Sztuka, przy wszystkich cechach dobrego kryminału – z  morderstwem i zdradą w tle, oferuje jednak coś więcej niż sprawną, trzymającą w napięciu intrygę. To także historia o rolach, jakie w życiu odgrywamy i o tym, jak łatwo mogą się one zmienić, a my z oprawcy nagle stajemy się ofiarą lub odwrotnie. To wreszcie sztuka o przypadku w życiu, jego nieprzewidywalności i o pechu, który może zniweczyć nawet najbardziej idealny i misterny plan. Tak jak w historii Ricka i Jane, której zakończenie z pewnością nas zaskoczy.

autor: Richard Stockwell
reżyseria: Giovanny Castellanos
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Wanda Kowalska
muzyka: Kamil Pater
tłumaczenie: Lucas Adamczyk 
zdjęcia: Rafał Latoszek
współprodukcja: Teatr Muzyczny w Toruniu

W związku z występowaniem stanu epidemii uczestnicy wydarzeń artystycznych i rozrywkowych są zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń Rady Ministrów w zakresie zachowania dystansu społecznego, w tym obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do obiektu.

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl