Jakub Krzyżański i Marcin Mieszczak opisali historię 100 najważniejszych piosenek, które pochodziły z różnych dekad i są w różnych stylach muzycznych, ale posiadają jeden wspólny mianownik – ODWAGĘ!
100 najodważniejszych polskich piosenek
Spotkanie z Jakubem Krzyżańskim i Marcinem Mieszczakiem
21 czerwca 2022 r. (wt) 18:00 | Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra
Wstęp – obowiązkowe wejściówki do pobrania on-line lub w Kasie
Książka 100 najodważniejszych polskich piosenek opowiada o utworach, których twórcy wykazali się odwagą. Na 440 stronach opisano piosenki powstałe na przestrzeni ostatnich 60 lat, reprezentujące bardzo różne gatunki muzyczne. Na kartach publikacji spotykają się m.in. Kazik, Izabela Trojanowska, Peja, Kasia Kowalska, KAT, Krystyna Prońko i wielu innych wykonawców.
Autorzy przeprowadzili rozmowy z dziesiątkami polskich artystów dlatego też znajdziemy w niej ich niepublikowane nigdy wcześniej wypowiedzi. To zupełnie nowatorskie spojrzenie na polską muzykę, napisane żywym i barwnym językiem.
Spotkaniu będzie towarzyszył także odsłuch piosenki #muzykajestwazna z singla winylowego wydanego wraz z książką.
Pewne hity znamy na pamięć i nie zdajemy sobie sprawy, że mają drugie lub może i trzecie dno. To świeże spojrzenie na muzykę, w której treść nam się czasami gubi. Autorzy pokazują nam, ile tracimy – Marta Glanc, Onet.pl
Jakub Krzyżański
Dziennikarz, bloger, recenzent muzyczny. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2015-2016 związany z Radiem Eska. Współpracuje z portalem Psychosonda.pl. Obecnie prowadzi na YouTube program pt. Kultowe polskie płyty. Wieloletni bywalec Przystanku Woodstock i Pol’and’Rock Festivalu.
Marcin Mieszczak
Przedsiębiorca, muzyk, dziennikarz. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 13 lat prowadzi agencję marketingową e-words. Miłośnik winyli, beat generation i Boba Dylana, założył pierwszy polski portal o kulturze winylowej Psychosonda.pl. Zdecydowanie uważa, że #muzykajestwazna.
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej