30 maja, Ciechanów | The Warsaw Dixielanders „Muzyczny świat Louisa Armstronga” – Swing Club na Mazowszu

Wokalista i klarnecista Michał Pijewski ma w repertuarze ponad 50 utworów Louisa „Satchmo” Armstronga – jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych.

fotografia: sześciu mężczyzn w jednakowych garniturach, opiera się o stary samochód marki warszawarym samochodem marki Warszawa

The Warsaw Dixielanders Fot. Paweł Więckowski

The Warsaw Dixielanders Muzyczny świat Louisa Armstronga
30 maja 2021 r.  16:00 | Ciechanów, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 15 zł

W Muzyczny świat Louisa Armstronga wprowadzi słuchaczy zespół The Warsaw Dixielanders.  Wiodącą rolę odegra tu jego klarnecista i wokalista – Michał Pijewski. Jako jeden z nielicznych gra i śpiewa  ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (z zespołami Hot Five czy Hot Seven) i późniejszych pochodzących m.in. z płyty Louis Armstrong And His All Stars, gdzie znajdziemy niezapomniane What A Wonderfull World czy Ramona.

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty – Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych).

THE WARSAW DIXIELANDERS

  • Michał Pijewski /klarnet, fortepian, wokal/
  • Jerzy Kuszakiewicz /trąbka, wokal/
  • Dymitr Markiewicz /puzon/
  • Marek Słomiński /banjo/
  • Robert Kuduk /kontrabas/
  • Jerzy Więckowski /perkusja/

O Swing Clubie na Mazowszu

W 2021 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje szóstą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już dziewiąty rok  cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już 100 koncertów i wystąpiło ponad 500 wykonawców. Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie w 2021 roku dołączyło do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
Współfinansowanie: Związek Artystów Wykonawców STOART

abstrakcyjny znak graficzny czarny na biały tle

Koordynator: Piotr Mazur (MIK) p.mazur@mik.waw.pl tel. 22 586 42 35, 601 665 716

fotografia: sześciu mężczyzn w jednakowych garniturach, trzymają w rękach instrumenty muzyczne, stoją przed starym samochodem marki Warszawa

The Warsaw Dixielanders Fot. Paweł Więckowski

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl