We wspierającej atmosferze szukamy ruchu, tańca, kontaktu – nie musisz mieć doświadczenia w tańcu, by do nas dołączyć.

Laboratoria ruchowe – Marta Kosieradzka, Ilya Semashkevich
warsztaty i dżem z muzyką na żywo
9 marca 2025 r. (nd.) 18:00-21:30
23 marca 2025 r. (nd.) 18:00-21:30
wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy
Zapraszamy na laboratorium Obraz, przestrzeń i rytm, które poprowadzi Marta Kosieradzka. Marta zaprasza do badania, jak wrażenia zmysłowe można przełożyć na taniec, jak możemy zobaczyć i zrozumieć ciało jako multicentryczne, wielowymiarowe narzędzie do tworzenia rytmów, kolorów i linii w przestrzeni, nawiązywania relacji ze sobą i innymi. Poprzez zadania ruchowe będziemy rozwijać zrozumienie przestrzeni, anatomii, linii i kierunków. Laboratoria ułatwią też wykorzystanie wyobraźni jako narzędzia do tworzenia tańca.
Otwarty dżem uświetni oprawa dźwiękowa Ilyi Semashkevicha.
Laboratoria są otwarte. Nie musisz mieć doświadczenia w tańcu, by do nas dołączyć. We wspierającej atmosferze szukamy ruchu, tańca, kontaktu. Z miejsca, w którym jesteśmy.
PROGRAM
- 18:00–19:30 Warsztaty improwizacji
- 19:40–21:30 Dżem z muzyką na żywo
Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (sala taneczna na II piętrze)
Zajęcia i dżem są bezpłatne. Na zajęcia obowiązują zapisy:
- 9 marca : https://forms.gle/WZdLgZD4D1JxpXfr6
- 23 marca: https://forms.gle/EdyYqhVLgUc5DSQS9
UWAGI ORGANIZACYJNE
- Jeśli jesteś chora/chory, prosimy, zostań w domu.
- Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia z KI, rekomendujemy przyjście na warsztaty przed dżemem.
- Przed przyjściem na dżem zapoznaj się z Ramami Dżemowania https://tinyurl.com/4wah9mxz
TWÓRCY
Marta Kosieradzka – tancerka, choreografka i artystka wizualna. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, Artesis Royal Conservatoire w Antwerpii i Oslo National Academy of the Arts. Pracowała w Belgii i Holandii, a po powrocie do Polski współtworzyła Teatr Tańca Zawirowania, realizując spektakle i projekty edukacyjne. Stworzyła liczne spektakle i filmy tańca prezentowane na międzynarodowych scenach. Stypendystka Arts Council of Norway, Art Stations Foundation i ZAiKS. Obecnie działa między Warszawą a Oslo, współpracując m.in. z Mią Habib, Yanivem Cohenem i kolektywem Vinslann. Jej solo Home Grown Allure zdobyło drugą nagrodę w Warszawskim Konkursie Choreograficznym 2023, a duet The Spell – trzecie miejsce w 2024 roku. Prowadzi warsztaty w szkołach artystycznych w Polsce i wykłada w Oslo.
Ilya Semashkevich – muzyk, kompozytor, gitarzysta, reżyser dźwięku, producent muzyczny i performer. Po latach poszukiwań w dziesiątkach gatunków muzycznych doszedł do swobodnego wyrażenia swojej muzyki. Jego twórczość jest wielowymiarowa i zmysłowa, nasycona atmosferycznymi dźwiękami, syntezatorowymi i gitarowymi riffami. Wyróżnia go dźwięk na styku ambientu, elektroniki i IDM. Eksperymentuje w różnych gatunkach muzyki elektronicznej, nakłada struktury melodyczne i harmoniczne, w których główny ton rozmywa się lub tworzy uczucie czegoś nieprawidłowego. Każdy występ to zbiorowa historia z muzyki napisanej i tworzonej w trakcie improwizacji.
- projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja VI
- organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
- dział: CST-Laboratoria ruchowe
- kuratorka: Klara Łucznik
- współfinansowanie: m.st. Warszawa
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej