Niezatarte ślady Getta Warszawy
spacer edukacyjny organizowany przez Żydowski Instytut Historyczny
1 czerwca (niedziela), 14:00
start: ŻIH, ul. Tłomackie 3/5/ zapisy od 28 kwietnia na adres kasa@mik.waw.pl, liczba miejsc ograniczona. W tytule maila „spacer 1.06”
dostępność na życzenie – zgłoszenie najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem
Spacer przybliży uczestnikom historię warszawskiego getta, codzienne problemy jego mieszkańców i tragiczny finał społeczności warszawskich Żydów. Zobaczymy pozostałe jeszcze ulice, kamienice i place, wyobrazimy sobie i obejrzymy na zdjęciach to, czego zobaczyć już nie można. Każdy punkt spaceru to opowieść o ludziach uwięzionych w dzielnicy zamkniętej, ich zmaganiach z trudnościami każdego spędzonego tu dnia, decyzjach i wyborach. Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak w getcie szmuglowano żywność, jaką sztukę można było obejrzeć w Teatrze Femina i dlaczego w dzielnicy żydowskiej znalazły się trzy kościoły rzymsko-katolickie.

dr Szymon Pietrzykowski
historyk, badacz i edukator specjalizujący się w historii Żydów, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Provinz Posen / Warthegau / Wielkopolski; pracownik Działu Edukacji Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie; twórca profilu fb „Wielkopolski Sztetl”
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej