Scenariuszem rysunkowej narracji może stać się nasze życie, nawet zakupy w warzywniaku. Jak to zrobić? O tym opowie Tomasz Broda – rysownik i autor komiksów.

SZKOŁA KOMIKSU. ELEKTRA
Komiksowe autobiografie
warsztaty tworzenia komiksu
22 marca 2025 r. (sob.) 11:00-18:00 | Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTA
bilety 50 zł
dostępność: PJM na życzenie
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych (13+).
Zajęcia trwają jeden dzień (przewidziany jest posiłek regeneracyjny). Warsztaty są odpłatne, obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra oraz Muzeum Karykatury w 2025 roku powracają z cyklem warsztatów poświęconych sztuce komiksu – Szkoła komiksu. Elektra. Warsztaty mają na celu rozpowszechnienie wiedzy o polskim komiksie oraz rozwijanie nowych umiejętności uczestników pod okiem wybitnych artystów. Warsztaty pozwolą nie tylko produktywnie spędzić czas wolny, lecz także dłużej popracować z wybraną artystką lub artystą, poznać ich sposób tworzenia i technikę. Spotkania przeznaczone są dla osób, które chciałyby pogłębić swoją przygodę z komiksami lub dopiero zaczynają zabawę z rysunkami.
Komiksowe autobiografie
Chcecie zostać bohaterami kreskówek? Podczas warsztatów z Tomaszem Brodą wasze życie może stać się scenariuszem rysunkowej narracji. Obieranie ziemniaków i zakupy w warzywniaku, poszukiwanie zagubionej skarpetki i popołudniowa drzemka – tematem opowieści może być wszystko. Autoironiczna autobiografia autora Coś pan zmalował! będzie inspiracją do tworzenia własnych historii. Wyciśniemy z was sok, nabijemy nim markery, a waszym życiorysom dorysujemy dymki.
Tomasz Broda – rysownik, ilustrator, plakacista, profesor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Twórca masek i lalek z przedmiotów codziennego użytku, które prezentował w autorskich programach w TVP. Ośmiokrotny laureat Międzynarodowej Wystawy Satyrykon (w tym Grand Prix w 1997 roku). Pomysłodawca i juror konkursu na szkicownik „Szkic ma moc”. Ostatnio opublikował autobiograficzny komiks o edukacji plastycznej w Polsce Coś pan zmalował! i sportretował pisarzy z kanonu literatury światowej w autorskiej książce Bookface. Księga twarzy pisarzy. Nagrodzony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej