23 czerwca, Warszawa | Piotr Damasiewicz Into the Roots – Space of Jazz

Muzyka jaką usłyszymy powstawała z połączenia wspólnych doświadczeń, zebranych w Norwegii, Afryce i polskich górach. Trio Piotra Damasiewicza to trzech improwizatorów zafascynowanych etniką.

fotografia: trzech muzyków na scenie perkusista, trębacz i basista

Piotr Damasiewicz Into The Roots Fot. Materiały Promocyjne Wykonawców

Piotr Damasiewicz Into the Roots
Cykl: Space of Jazz
23 czerwca 2021 r. (śr)  19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury
Wstęp wolny po okazaniu obowiązkowych wejściówek
Koncert będzie dostępny także w streamingu – link udostępnimy niebawem

Wykonawcy

  • Piotr Damasiewicz – trąbka, perkusjonalia, harmonium,
  • Zbigniew Kozera ­– gimbri, kontrabas
  • Paweł Szpura – perkusja, bęben ramowy

Etniczność, improwizacja, jazz, melodia, rdzenny feeling i groove plus swobodna, naturalna ekspresja składa się na definicję Piotr Damasiewicz Ethno Trio.

Trio będące zbiorem doświadczeń muzycznych polsko, afrykańsko, norweskich podróży powstało właśnie w Norwegii.

Pojechaliśmy, by odrealnić się od wielkomiejskiego zgiełku. Los chciał, że wylądowało akurat trzech improwizatorów mających wspólny muzyczny mianownik jakim jest fascynacja etniką i improwizacją.

Wykorzystując zatem tą okazję, tam pośród fiordów, w pasterskim klimacie, spotkali się w małej chatce by pomuzykować. Nie bez znaczenia miał dla nich górski klimat przepełniony brzmieniem pasterskich dzwonków, okrzyków owiec, oraz wiejącego wiatru.

Podczas wspólnego pobytu w norweskich górach dzięki promotor Monice Cichockiej, której leżą na sercu wyjątkowe artystyczne spotkania zagrali koncert w leżącym nad morzem północnym wśród fiordów Stavanger. Ten koncert był początkiem nowo powstającego wówczas kolektywu.

Muzyka jaką prezentuje trio powstawała głównie z połączenia wspólnych doświadczeń, które muzycy zebrali w Norwegii, Afryce i polskich górach.

Surowy norweski klimat i jednocześnie intensywność egzystowania z tamtejszą piękną unikatową i surową przyrodą pobudzał do energetycznego osadzonego groovu i swobodnej ekspresji.

Każdemu z muzyków jest zatem bliska muzyka etniczna, oprócz tego jazzowa, klasyczna w tym i awangardowa. Utwory które grają to zarówno autorskie kompozycje jak i cytaty regionalnych kompozycji we własnej interpretacji.

Pośród fiordów, w pasterskim klimacie, spotkali się w małej chatce by pomuzykować.

O cyklu Space of Jazz

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl