10 czerwca, Warszawa | Portret choreograficzny – Anna Piotrowska

W cyklu prezentacji współczesnych choreografów polskich przestawiamy Annę Piotrowską – Dyrektor Artystyczną Teatru Rozbark, autorkę 120 choreografii i przedstawień, wykładowcę  Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

fotografia: czarno biały portret anny piotrowskiej - twarz z profilu, częściowo zasłonięta włosami

Portret choreograficzny – Anna Piotrowska
10 czerwca 2021 r. ( czw)  19.00 | Mazowiecki Instytut Kultury
Dostępność
: pętla indukcyjna, tłumacz PJM
Wstęp wolny – tylko na wejściówki >>

Anna Piotrowska

Dyrektor Artystyczna Teatru Rozbark. Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca „eferte”, oraz założycielka „mufmi” w Warszawie. Stypendystka British Council Awards, Young Polish Arts Entrepreneur. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Od 1996 r. stworzyła blisko 120 autorskich choreografii i przedstawień.

Obecnie prodziekan i wykładowca Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych, zrealizowała autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz gość wielu festiwali tanecznych w Polsce i za granicą. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu w latach 2014-2018.

Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej, odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem, kreacją postaci, jak również wzmacniając doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na wyobrażeniach i emocjach, które wpływają na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych uwalniających sam taniec.

About Anna Piotrowska

O projekcie Portret choreograficzny

Projekt Portrety choreograficzne poświęcony jest prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy.  Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje w jakiej formie zechce zaprezentować swój portret  na scenie.  Każde wydarzenie jest premierą i każde jest niepowtarzalne. Projekt ma również przybliżać sztukę tańca poprzez pokazanie motywacji i determinacji jej twórców. >>

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK) m.chabros@mik.waw.pl tel. 22 586 42 04.

plansza z napisem: Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl