Laboratoria ruchowe to kontakt improwizacja oraz forum działań improwizacji tanecznej artystów/artystek, pedagogów i muzyków improwizujących. Tym razem praktyką improwizacji podzieli się Weronika Pelczyńska, a akustycznie dżem wesprze Kasia Tekielska (skrzypce, głos, looper).
Weronika Pelczyńska, Kasia Tekielska
CST: Laboratoria ruchowe
11 czerwca 2023 r. (nd) 18:00-21:30
Udział w zajęciach i dżemie jest bezpłatny
Prosimy o punktualne przybycie
LISTA ZAPISÓW JUŻ ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA – dziękujemy za zainteresowanie
Program wieczoru
- 18:00-19:30 Warsztat KI
- 19:40-21:30 Dżem z muzyka na żywo
Weronika Pelczyńska
Absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Politechniki Warszawskiej (Wydział Inżynierii Produkcji oraz Wydział Zarządzania) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Kultury Polskiej). Stypendystka programów: DanceWEB 2013 ImpulsTanz, Carte Blanche 2013,Alternatywnej Akademii Tańca 2017 i 2019, Instytut Adam Mickiewicz w 2021 oraz Miasta Stołecznego Warszawa w 2022. Od 2010 roku przygotowuje choreografię dla teatrów dramatycznych, filmów, teledysków i reklam. Od 2011 roku prowadzi indywidualne i kolektywne projekty artystyczne. W latach 2018-2020 związana z międzynarodowym kolektywem iCoDaCo. Wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie. Współtworzy Centrum w Ruchu oraz inicjatywę praktyk siostrzeństwa. W improwizacji interesuje ja budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego, co indywidualne. Taniec jest dla niej kanałem społecznej emancypacji z płciowych, historycznych, kulturowych i rasowych stereotypów.
Kasia Tekielska
Absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów ‘Po-łączeni’/Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie łączy się z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.
- Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja IV
- Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
- Dział: CST-Laboratoria ruchowe
- Kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
- Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa
Koordynator: Katarzyna Stefanowicz zinanovitz@gmail.com
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej