W cyklu prezentacji współczesnych polskich choreografów zapraszamy na spotkanie z Michałem Adamem Góralem – tancerzem, performerem, nauczycielem i choreografem.
Portrety choreograficzne: Michał Adam Góral
15 grudnia 2022 r. (czw) 19:00 | Centralna Scena Tańca
Bilety 20 zł
Portrety Choreograficzne, to projekt poświęcony prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy.
Tym razem przedstawiamy Portret Choreograficzny Michała Adama Górala – tancerza, performera, młodego choreografa, nauczyciela; absolwenta prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii.
W latach 2016 – 2019 tancerza teatru Compagnie THOR w Brukseli. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia), Edersona Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths (Belgia). Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. W Polsce, współpracował z Teatrem Tańca Test, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, Teatrem Tańca Caro, B’cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia.
Jako movement director stworzył materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony na konsolę Playstation – „Bound” nagrodzoną m. in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do reklam oraz teledysków artystów takich jak Ralph Kamiński, Baash, Wishlake, Łąki Łan. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2, spektakl „Waterfallin”, pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca, spektakl „Quo Tendis”, który miał premierę w warszawskim teatrze Prochownia, solowy performance taneczny „Hippocampus” i duet „Uncommodum”. Jego ostatnia autorska premiera – spektakl „BLUSH” – wyprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, spotkała się z bardzo dobrym uznaniem krytyków i publiczności.Portrety Choreograficzne
Projekt poświęcony prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje w jakiej formie chce zaprezentować swój Autoportret na scenie. Każde wydarzenie tego cyklu jest premierą i każde jest niepowtarzalne. Wszystkie spektakle są rejestrowane i będą udostępniane w przyszłości szerszej publiczności, ponieważ chcemy udokumentować i zachować te wieczory. Po każdym spektaklu zapraszamy widzów na moderowane spotkanie z artystą.
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej