SPEKTAKL ODWOŁANY – 17 czerwca, Warszawa | Portret choreograficzyny – Eryk Makohon

Drodzy Widzowie, spektakl został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora. Przepraszamy.

Choreograf, twórca i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Absolwent szkoły muzycznej, architektury oraz studiów teorii tańca. Wykształcenie architektoniczne wpłynęło na estetyczny kształt jego spektakli.

fotografia czarno biała: kilka osób ćwiczy w sali baletowej przed lustrem między innymi mężczyzna w pochylony z podniesionymi rękami

Warsztaty Eryka Makohona Fot. K. Machniewicz

Portret choreograficzyny – Eryk Makohon
17 czerwca 2021 r. (czw)  19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury
Wstęp wolny – tylko na wejściówki

Wieczór Eryka Makohona będzie prowadzony m.in. w formie wykładu z ilustracjami filmowymi. Przewidziana jest również część z udziałem publiczności jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Eryk Makohon

Choreograf, twórca i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych.

Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na krakowskiej Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

Wykształcenie architektoniczne mocno wpłynęło na estetyczny kształt jego spektakli. Duży wpływ miała również współpraca ze Śląskim Teatrem Tańca i jego twórcą, Jackiem Łumińskim, autorem własnej techniki tańca – polskiej techniki tańca współczesnego. Jako tancerz pracował kilka lat, najpierw w Krakowie, a potem na Śląsku – w Śląskim Teatrze Tańca, jednym z pierwszych polskich zawodowych teatrów tańca współczesnego. Jako tancerz koncertował na scenach w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

O Portrecie choreograficznym

Projekt Portret choreograficzny poświęcony jest prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam zdecyduje w jakiej formie zechce zaprezentować swój portret na scenie. Każde wydarzenie będzie premierą i każde będzie niepowtarzalne. Projekt ma również zadanie przybliżenia sztuki tańca poprzez pokazanie motywacji i determinacji jej twórców. >>

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK) m.chabros@mik.waw.pl tel. 22 586 42 04.

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl