Usługa języka migowego
Artykuł archiwalny

Artystka i ilustratorka zaprasza na warsztat kolażu inspirowanego dźwiękami kosmosu z płyty Cosmic Silence i innymi nagraniami międzyplanetarnych podróży.

grafika wielobarwna kompozycja z elementów roślinnych i zwierzęcych

Muzyka kosmosu – warsztat kolażu Bożki Rydlewskiej
3 grudnia 2022 r. (sob) 11:00 | Czytelnia Elektra
Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 15+
Liczba miejsc – 12 osób
Wstęp wolny – obowiązkowe zapisy na elektra@mik.waw.pl
Piktogram Pętla indukcyjna

Na warsztacie wsłuchamy się w kosmos z winylowych płyt i zainspirujemy obrazami, które się w nas pod wpływem tej malarskiej muzyki pojawią. Obejrzymy niezwykłe zdjęcia z teleskopu Webba i udamy się w podróż w wyobraźni by odwiedzić tajemnicze planety, zakamarki, czeluście czy ogrody kosmosu. Wspólnie zanurkujemy w przygotowane wcześniej stosy barwnych papierowych materiałów, starych magazynów i zniszczonych książek, a następnie przełożymy nasze pozaziemskie, gwiezdne czy międzyplanetarne odkrycia na własne kolaże. Zanim przejdziemy do pracy twórczej artystka opowie skróconą historię kolażu, pokaże najciekawszych współczesnych artystów, omówi technikę, materiały i sposoby pracy.

Inspiracji dźwiękowej do warsztatów dostarczy muzyka z płyty Cosmic Silence Leszka Żądło i Joachima Mencla (wydana przez Czytelnię Elektra) oraz inne muzyczne podróże w przestworza z bogatej kolekcji płyt winylowych Elektry.

Obejrzymy zdjęcia z teleskopu Webba, zanurkujemy w stosy barwnych papierowych materiałów i przełożymy międzyplanetarne odkrycia na własne kolarze.

O prowadzącej

Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu. Więcej na: bozka.com, Facebook i Instagram.

Koordynator: Kama Poznańska (MIK) k.poznanska@mik.waw.pl

Artykuł archiwalny

grafika niebiesko pomarańczowy pasek z napisem newsletter mik zachęcamy do zapisania się
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201