4 września, Cieksyn; 5 września, Nasielsk | Karawana 2021 – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji
Dwa spektakle, Paweł i Gaweł i Fin Amor oraz edukacyjny plac zabaw, interaktywne stanowiska sztuki i rodzinne gry i zabawy – przygotowali dla mieszkańców Cieksyna i Nasielska organizatorzy festiwalu sztuki i animacji Karawana.
4 września 2021 r. – Cieksyn | Boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika, ul. Piłsudskiego 43)
5 września 2021 r. – Nasielsk | Park im. Jana Pawła II – Rynek)
Karawana 2021 – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji
Wstęp wolny
Program
16.00 – Paweł i Gaweł Teatr Scena 96 – spektakl dla najmłodszych
17.00 – 20.00 – działania animacyjne
- BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych – koncepcja i realizacja członkowie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA
- PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych – koncepcja i realizacja Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
- STRAGANY SZTUKI – cztery interaktywne stanowiska zapraszające mieszkańców do doświadczenia twórczego – koncepcja i realizacja Janusz Byszewski
20.00 – Fin Amor Teatr Ewolucji Cienia – spektakl dla dorosłych
O Karawanie
Karawana 2021 – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji to 14 edycja projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowanego przez lokalnych partnerów, zachęcającego mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Jest to projekt plenerowy, realizowany w okresie letnim skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze. Działania plenerowe umożliwiają prezentację wartościowych propozycji artystycznych omijając ograniczenia w infrastrukturze obiektów. Wielu mieszkańców miało po raz pierwszy kontakt z profesjonalnym teatrem. Do współorganizacji projektu zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe, ośrodki kultury i samorządy. Realizacja projektu przeprowadzana jest w miejscowościach oddalonych od siebie ni mniej niż 10 km. W sobotę i niedzielę – w każdej miejscowości jednego dnia. To stwarza konieczność nawiązania współpracy między jednostkami, które wspólnie organizują promocję, noclegi i wyżywienie dla grupy ok. 30 twórców. Jest to dodatkowa wartość projektu.
Do tworzenia programu Festiwalu zapraszamy współorganizatora, którego zachęcamy do prezentacji własnych grup artystycznych – teatralnych, muzycznych, kabaretowych itp.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy mogą zabrać stworzone przez siebie przedmioty – zabawki, modele, rewizyty. Otrzymają też pamiątki za prezentację etiud, udział w słuchowisku czy podjęciu własnych aktywności. W ten sposób zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w projekcie, pokonywania własnych barier i wyboru form prezentacji. Działania realizowane w plenerze umożliwiają udział w imprezie osobom niepełnosprawnym.
W tym roku Karawana odwiedziła: Sarnaki, Platerów, Kozienice, Magnuszew, Młodzieszyn, Cieksyn, Nasielsk.
Koordynator: Anna Mizińska (MIK) a.mizinska@mik.waw.pl tel. 22 586 42 14
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej