Zapraszamy na warsztaty Kontakt Improwizacji z Ksenią Oprią oraz dżem z muzyką Kasi Tekielskiej. Dwa tygodnie z rzędu: 5 i 12 listopada. Będzie intensywnie!
CST: LABORATORIA RUCHOWE: Ksenia Opria i Kasia Tekielska
- 5 listopada 2023 r. (nd)
ZAPISY na warsztaty od 30 października - 12 listopada 2023 r. (nd)
ZAPISY na warsztaty od 6 listopada
wstęp wolny
Uwaga! Jeśli nie możesz przyjść, odwołaj swój udział (e-mail: warsaw.ci.flow@gmail.com) najpóźniej w sobotę, do godziny 12:00 w południe, by ktoś inny mógł skorzystać z twojego miejsca.
PROGRAM
- 18:00-19:30 – warsztaty/lekcja KI (zapisy, liczba miejsc ograniczona: 25 osób)
- 19:40-21:30 – dżem z muzyką na żywo
PROWADZĄCE
Ksenia Opria
Urodzona w Kijowie, obecnie mieszka w Warszawie, studiowała w Finlandii, związana z Izraelem. Ksenia jest tancerką KI praktykującą metodę Ilana Leva, a także facylitatorką ruchu. W swojej pracy wykorzystuje praktyki somatyczne, eksperymentuje ze spontanicznie tworzącymi się ruchowymi strukturami. Jest kuratorką i producentką wydarzeń opartych na pracy somatycznej dla osób z różnych środowisk. Uczestniczy w projekcie Moving-into-Soft-Skills movingintosoftskills.com.
„Kontakt Improwizacja była i jest dla mnie źródłem doświadczeń, nauki i praktyki. Ostatnio zafascynował mnie sposób, w jaki ruch tworzy formy i wzory. Niewidzialna architektura życia”.
Kasia Tekielska
Absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne).
Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów ‘Po-łączeni’/Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie współpracuje z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje. Obecnie pracuje nad materiałem solowym. Pasjonuje się muzyką wokalną baroku, którą zgłębia pod kierunkiem dr Agnieszki Budzińskiej-Bennett.
-
- projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
- dział: CST – Laboratoria ruchowe
- organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
- kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
- współfinansowanie: m.st. Warszawa
koordynatorka z MIK: Magdalena Chabros m.chabros@mik.waw.pl
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej