Nabór do 3. edycji Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy
Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy. Tym razem swoje zaproszenie kierujemy do Opowiadaczek z województwa mazowieckiego: edukatorek, animatorek kultury, aktywistek – czyli osób, które czują, że wspólnota kobiecych doświadczeń jest czymś, co potrzebuje wyrażenia, znalezienia formy w postaci opowieści. Na zgłoszenia do tegorocznej edycji projektu czekamy do 27 maja 2022 r.
Szukamy kobiet zmotywowanych do pracy twórczej, otwartych na eksperymenty, którym bliska jest refleksja na to, co nas łączy, co dzieli?
Jak wziąć udział w Mazowieckiej Szkole Opowiadania 2022?
Do projektu zapraszamy kobiety – animatorki kultury, członkinie kół gospodyń wiejskich, muzealniczki, bibliotekarki, aktywistki społeczne, badaczki z woj. mazowieckiego, które zainteresowane są rozwijaniem swoich umiejętności w zakresie sztuki opowiadania.
Szukamy kobiet zmotywowanych do pracy twórczej, otwartych na eksperymenty, którym bliska jest refleksja na to, co nas łączy, co dzieli? W jaki sposób wyrażamy nasze emocje? Jak opowiadamy przygody naszego ciała – czy mamy język/języki na opowiedzenie doświadczenia menstruacji, seksualności, porodu, macierzyństwa, menopauzy, a także doświadczenia opresji, przemocy, buntu, praw kobiet, kobiecej mocy? Czy podejmujemy wspólne kobiece inicjatywy pracownicze, a jeśli tak, to dlaczego? Czym dziś jest dla nas siostrzeństwo, kobieca solidarność? W obliczu kryzysu klimatycznego i wojny?
Wspólnie wypracujemy formułę, w której będziemy chciały przedstawić efekty naszych działań – w postaci wydarzeń finałowych/wieczorów opowieści, wystawy, publikacji.
Zakładamy, że nasza praca – spotkania, warsztaty – potrwa kilka miesięcy, od czerwca do października/listopada. Formułę spotkań (czy będzie to cykl w jednym miejscu, czy kilka równoległych, zsieciowanych działań) zaproponujemy na drugim etapie, po Waszych wstępnych zgłoszeniach do projektu.
Tutorkami w projekcie będą opowiadaczki, animatorki kultury i aktywistki, które pracują – w swojej twórczości i w działaniach społecznych – z „kobiecymi” historiami. Będziemy pracować z małymi opowieściami osobistymi/biograficznymi, ale też przeglądać się w mitach, baśniach i tradycyjnych opowieściach.
Aby wziąć udział w MSO 2022, należy zapoznać się z regulaminem i uzupełnić oraz przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/mso-zapisy.html
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej