Usługa języka migowego
Artykuł archiwalny

Zbierzcie hałasy, odgłosy i melodie blokowisk, które towarzyszyły (lub towarzyszą) wam w domach z wielkiej płyty. Czekamy na kolaże dźwięków charakterystycznych dla osiedli mieszkaniowych.

grafika: na czerwonym tle napis open call

Festiwal Relacje: Open Call na kolaże dźwiękowe z blokowisk
1 października – 13 listopada 2022 r. | Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje

Open Call zakłada stworzenie symbolicznej audiosfery osiedla mieszkaniowego z wyłonionych, w ramach naboru, kolaży dźwiękowych. Zależy nam, aby nadesłane utwory były symboliczną wypowiedzią twórcy_czyni o bloku czy też blokowisku – osiedlu mieszkaniowym składającym się z bloków. Celowo używamy słowa blokowisko, ponieważ ma ono niejednoznaczne konotacje – pierwotnie pejoratywne określenie na zaniedbane kompleksy mieszkaniowe składające się z bloków. Obecnie nie jest to już tak oczywiste. Zachęcamy Was do rozważań dźwiękowych, w których opowiecie o tym, czym dla Was jest blokowisko, z jakich dźwięków się składa, jaki ładunek emocjonalny w sobie nosi i jak na Was oddziałuje. Zbierzcie hałasy, odgłosy i melodie, które towarzyszyły Wam w dzieciństwie i/lub towarzyszą Wam teraz, z bloków, które spotkaliście_łyście.

Czym dla Was jest blokowisko, z jakich dźwięków się składa, jaki ładunek emocjonalny w sobie nosi i jak na Was oddziałuje?

Z drugiej strony nabór stwarza pole do dyskusji i wymiany doświadczeń o dźwięku, jako takim. O jego intymności, autentyczności, sensualności, emocjonalności. O roli dźwięku w naszym życiu codziennym, naszej kulturze, w naszym otoczeniu i w naszej wyobraźni. O wpływie na środowisko i potencjale ekologicznym.

Zgłoszenia

Wszystkie wszystkie informacje dotyczące przygotowania i wysłania zgłoszenia znajdują się w regulaminie. Proszę wypełnić formularz zgłoszenia.

Nabór odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje

  • Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
  • Współorganizator: Radio Kapitał

grafika: na seledynowym tle napis radio kapitał

Koordynator: Milena Stryjewska (MIK) m.stryjewska@mik.waw.pl tel. 22 58 64 219

Artykuł archiwalny

grafika niebiesko pomarańczowy pasek z napisem newsletter mik zachęcamy do zapisania się
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201