23 czerwca, Warszawa | Piotr Damasiewicz Into the Roots – Space of Jazz
Zobacz fotorelację z koncertu „Piotr Damasiewicz Into the Roots”. Zdjęcia: Mateusz Czech
Muzyka jaką usłyszymy powstawała z połączenia wspólnych doświadczeń, zebranych w Norwegii, Afryce i polskich górach. Trio Piotra Damasiewicza to trzech improwizatorów zafascynowanych etniką.
Piotr Damasiewicz Into the Roots
Cykl: Space of Jazz
23 czerwca 2021 r. (śr) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury
Wstęp wolny po okazaniu obowiązkowych wejściówek
Koncert będzie dostępny także w streamingu – link udostępnimy niebawem
Wykonawcy
- Piotr Damasiewicz – trąbka, perkusjonalia, harmonium,
- Zbigniew Kozera – gimbri, kontrabas
- Paweł Szpura – perkusja, bęben ramowy
Etniczność, improwizacja, jazz, melodia, rdzenny feeling i groove plus swobodna, naturalna ekspresja składa się na definicję Piotr Damasiewicz Ethno Trio.
Trio będące zbiorem doświadczeń muzycznych polsko, afrykańsko, norweskich podróży powstało właśnie w Norwegii.
Pojechaliśmy, by odrealnić się od wielkomiejskiego zgiełku. Los chciał, że wylądowało akurat trzech improwizatorów mających wspólny muzyczny mianownik jakim jest fascynacja etniką i improwizacją.
Wykorzystując zatem tą okazję, tam pośród fiordów, w pasterskim klimacie, spotkali się w małej chatce by pomuzykować. Nie bez znaczenia miał dla nich górski klimat przepełniony brzmieniem pasterskich dzwonków, okrzyków owiec, oraz wiejącego wiatru.
Podczas wspólnego pobytu w norweskich górach dzięki promotor Monice Cichockiej, której leżą na sercu wyjątkowe artystyczne spotkania zagrali koncert w leżącym nad morzem północnym wśród fiordów Stavanger. Ten koncert był początkiem nowo powstającego wówczas kolektywu.
Muzyka jaką prezentuje trio powstawała głównie z połączenia wspólnych doświadczeń, które muzycy zebrali w Norwegii, Afryce i polskich górach.
Surowy norweski klimat i jednocześnie intensywność egzystowania z tamtejszą piękną unikatową i surową przyrodą pobudzał do energetycznego osadzonego groovu i swobodnej ekspresji.
Każdemu z muzyków jest zatem bliska muzyka etniczna, oprócz tego jazzowa, klasyczna w tym i awangardowa. Utwory które grają to zarówno autorskie kompozycje jak i cytaty regionalnych kompozycji we własnej interpretacji.
Pośród fiordów, w pasterskim klimacie, spotkali się w małej chatce by pomuzykować.
Koordynator: Paulina Czajor p.czajor@mik.waw.pl tel. 22 586 42 10.
O cyklu Space of Jazz
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej