przejdź do treści

Do 29 czerwca | Paweł Lewandowski-Palle „mniej i bardziej CZARNE OBRAZY malarskie” Galeria Test

 Paweł Lewandowski-Palle, Obraz 717 Czarny kwadrat

Paweł Lewandowski-Palle mniej i bardziej CZARNE OBRAZY malarskie

25 maja – 29 czerwca | Galeria Test
Wernisaż: 24 maja 2017 r. (Śr) 19:00

Kuratorski wybór prac z najważniejszych cykli malarskich artysty

Paweł Lewandowski-Palle urodził się w 1954 roku. Pochodzi z Ciechocinka. Studiował w PWSSP (obecnie ASP im. Eugeniusza Gepperta) we Wrocławiu – Dyplom z Wyróżnieniem z zakresu malarstwa sztalugowego i projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce uzyskał w 1979 r. w Pracowniach profesorów Zbigniewa Karpińskiego i Mieczysława Zdanowicza. Od 1978 r. jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym macierzystej uczelni; od 2002 r. posiada tytuł naukowy profesora; prowadzi Pracownie: Technologii Malarstwa Sztalugowego oraz Organicznych Technik Malarskich w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Twórczość przede wszystkim w zakresie malarstwa, wpisującego się w abstrakcyjny nurt wrocławskiego strukturalizmu. Jest autorem ponad 840 obrazów zrealizowanych na płótnie, i zbliżonej liczby – na innych podłożach, które prezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych i ok. 400 zbiorowych w Polsce i za granicą (Belgia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szkocja, Szwecja, Włochy). Zdobywca ponad 40 nagród i wyróżnień w zakresie malarstwa. Kurator wystaw i autor tekstów o sztuce. Współpracownik Pisma Artystycznego „FORMAT”.

Wystawa w Galerii Test będzie kuratorskim wyborem prac z najważniejszych cykli malarskich artysty.

Koordynator: Apoloniusz Węgłowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 622 66 83.

Wstęp wolny

Paweł Lewandowski-Palle, Obraz 804

Paweł Lewandowski-Palle w Galerii Test Fot. Michał Wielowiejski

Paweł Lewandowski-Palle w Galerii Test Fot. Michał Wielowiejski

Paweł Lewandowski-Palle w Galerii Test Fot. Michał Wielowiejski

Zdjęcia z ekspozycji. Fot. Michał Wielowiejski (Galeria Test/MIK)

Galeria Test

GALERIA TEST działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50 | Czynna: wt., śr., pt., 11:00-17:00; czw., 11:00-19:00; sob., 11:00-15:00, www.galeriatest.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl