przejdź do treści

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury to trzyletnie działanie (2016-2018), którego celem jest wzmacnianie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty. Odbywa się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura, którego operatorem regionalnym w województwie mazowieckim jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Na Kulturalnych Edukatorów składają się następujące działania:

Diagnoza
Diagnoza środowiska animacji i edukacji w oparciu o dotychczasowe raporty dotyczące kultury i oświaty w województwie mazowieckim, badania własne podczas realizacji projektu, rozmowy z edukatorami i ankiety.

Spotkania inicjujące
Seria spotkań prezentujących założenia programu, adresowanych do dyrektorów, pracowników i współpracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół, nauczycieli, samodzielnych animatorów i edukatorów, urzędników na szczeblu powiatowym i gminnym, radnych.

Warsztaty
Cykl zajęć na temat zarządzania projektem, diagnozy potrzeb odbiorców oraz współpracy międzysektorowej.

Konkurs
Konkursu na współorganizację działań realizowanych przez osoby z sektora kultury i sektora oświaty, wymagający od nich znalezienia partnera z drugiego sektora.

Publikacje
„Narzędziownik” podsumowujący najważniejsze wydarzenia i działania realizowane w ramach projektu, prezentujący metody i narzędzia stosowane przez Kulturalnych Edukatorów, zawierający ponadto raport z diagnozy środowiska edukacji i animacji w województwie mazowieckim.

Konferencja
Podsumowanie pierwszego roku działania programu:
I Zjazd Kulturalnych Edukatorów, Warszawa, 30 stycznia 2017 r. >>>

Do współpracy przy programie Kulturalni Edukatorzy włączyło się szerokie grono partnerów.

Instytucje reprezentujące sektor oświaty:
Kuratorium Oświaty w Warszawie, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Organizacje pozarządowe z wieloletnim doświadczeniem pracy w środowisku animacji i edukacji:
Centrum Edukacji Obywatelskiej, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę, Federacja Mazowia, Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego.

Instytucje publiczne z Warszawy:
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Instytut Muzyki i Tańca, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej,  Teatr Powszechny im. Z. Hübnera.

Podmioty działające na terenie województwa mazowieckiego:
Żuromińskie Centrum Kultury, Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie Projektoriat z Szydłowca.

W gronie partnerów znalazło się także niezależne zrzeszenie ludzi, organizacji i instytucji kultury z województwa mazowieckiego – Forum Kultury Mazowsze oraz podmiot specjalizujący się w badaniach, także w obszarze działalności kulturalnej i edukacyjnej – Kolektyw Badawczy.

Aktualne informacje o programie Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury >>>

 

Kulturalni Edukatorzy to… współpraca i sieciowanie – mówią koordynatorki projektu w filmie z 2018 roku.

 

Kulturalni Edukatorzy

Koordynatorzy programu:
Katarzyna Lindner (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 45
Agata Roman (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 07
Natalia Roicka (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 25

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl